Dětský den na Hradě

V sobotu 25. 5. 2024 se na Pražském hradě uskutečnil druhý ročník dětského dne pod patronací paní prezidentové, kdy se v Jelením příkopu a v Královské zahradě prezentovalo více než 20 spolků, které pracují s dětmi.

Naše stanoviště bylo v Jelením příkopu, a měli jsme k dispozici celkem velkou travnatou plochu, kde jsme mohli prezentovat naše aktivity od zatloukání hřebíků, třídění odpadu, lakrosu, uzlování, skládání puzzlí přes střelbu na terč, skládání papírových vlaštovek nebo třeba výrobu papírového pejska a hraní šachů. Naše stanoviště navštívila i paní prezidentová, ale příchod to byl tak nenadálý a překvapivý, že se nám ani nepodařilo pořídit společnou fotku .
Počasí nám celý den v zásadě přálo a déšť přišel přibližně hodinu před koncem, ale netrval dlouho, a tak na balení už zase bylo slunečno.
Dětí naším stanovištěm prošlo celkem dost a i dle ohlasů rodičů se naše stanoviště líbilo.
Závěrem děkuji členům Turistický oddíl Kočovníci, 63. pionýrská skupina Sosna, 160. PS Vampoš, PS Beta, Pionýrská skupina ZářePionýrský oddíl Trilobit za pomoc a budu rád, pokud mi s touto akcí pomůžete i za rok.
Text: Krtek, foto: Lucka, Marcel, Krtek.

28. 5. 2024, Michal Rejzek