Víte, že?

Vedoucí oddílu své dobrovolné práci v průměru věnuje čas odpovídající polovičnímu pracovnímu úvazku. A za to si zaslouží velký dík.

Informace

LETOŠNÍ SBÍRKA PROBĚHNE 10. KVĚTNA 2023

a bude zaměřena na prevenci nádorů průdušek a plic

Český den proti rakovině (Květinový den) je asi nejstarší, nejznámější a velmi prestižní sbírková akce probíhající v ulicích měst a obcí po celé republice.
Jedná se o jedinečnou příležitost pro pionýrské kolektivy, jak přispět dobré věci a vést své členy k hodnotám dobročinnosti a solidarity. Pionýr je partnerem sbírky od roku 2008 a na účet Ligy proti rakovině se mu podařilo v posledních letech přispět částkou přes 18 miliónů korun.

Všem zapojeným děkujeme!

Web pořadatele

Jak bude Český den proti rakovině probíhat?

Skupiny dobrovolníků (nejčastěji dvojice) nabízejí oranžové kytičky (představující měsíček lékařský) se špendlíkem na připevnění a stužkou za minimální příspěvek 20 Kč. Barva stužky bude světle modrá.
Zároveň předávají každému, kdo si kytičku zakoupí, leták se základními informacemi o LPR a boji proti rakovině. Na pevných prodejních místech (obchody, školy, firmy, informační centra, knihovny) bude možné kytičky nabízet až do neděle 14. 5. Je třeba tato místa předem domluvit a dát o nich vědět (s přihlašováním nebo následně).

Co se od nás očekává?

  • Iniciativa

Je třeba váš oddíl elektronicky přihlásit k účasti. Sbírat můžete nejen v bezprostředním okolí, ale i ve vedlejším městě, kam lze dojet.
Přihlášky odešlete ideálně do 16. března. Je možné se také tradičně přihlásit, případně obdržet další informace na adrese: irena@pionyr.cz.

  • Pomoc

10. 5. 2023 bude prodej kytiček probíhat v ulicích a veřejných prostorách po celé republice. Kytičky mohou samostatně prodávat pouze osoby starší 15 let (lze získat omluvenku do školy, která bývá respektována).

  • Zpětná vazba

Do 23. 6. 2023 je třeba zaslat zpět zbylý materiál, protokoly s počty prodaných a vrácených kytiček a potvrzení z České pošty o výši vkladu a to na adresu, ze které jste zásilku obdrželi.

  • Být pionýry

Být pionýrem skutky je důležité, nezapomeňme ale být pionýry také na pohled. Toto je opravdu skvělá příležitost k zviditelnění, přestože hlavní cíl je jiný.