Slovo pionýr pochází z francouzštiny (pionnier) a dnes se užívá především ve významu průkopník. V minulosti označovalo i pěší vojáky a sapéry (dnešní ženisty).

Tanec 2020 – výsledky

Republikové finále tanečního Sedmikvítku bylo tentokrát v on-line prostředí

Epidemiologická opatření se dotkla také tradičního republikového finále Pionýrského Sedmikvítku – Tance. Vzhledem k současné situaci nešlo koncem listopadu uspořádat toto finále prezenční formou v Holešově v SVČ TYMY, a proto jsme se rozhodli, že zkusíme tuto taneční soutěž v on-line prostředí.

Republikové finále opět pořádala PS Dr. Mirko Očadlíka ve spolupráci s TYMY Holešov. Oslovili jsme PS, kluby, SVČ a další, aby nám zaslali videonahrávky z roku 2020. To se ukázalo jako největší problém, protože spousta tanečních kroužků a klubů nestihla žádnou nahrávku pořídit. O to více jsme byli rádi za ty, které nám přišly. Zapojily se také nové organizace – SVČ Horizont Ivančice, SVČ Radovánek Plzeň a poprvé se zúčastnila i SZÚŠ Stella Povážská Bystrica, takže měla soutěž i mezinárodní účast.

V kategorii HOBBY se zúčastnilo okolo 300 tanečníků. Soutěžilo se v kategorii Děti I., Děti II., junior a hlavní. V této kategorii se soutěžilo v tanečních stylech disco dance, street dance, show dance, hip hop a společenský tanec. V kategorii REGISTROVANÍ se soutěžilo v kategorii Děti I., Děti II., Junior a Hlavní. V této kategorii porota hodnotila taneční styly jako street dance, disco, show dance, sólo show, společenský tanec a sólo orient. V této kategorii soutěžilo 180 tanečníků. Všechna vystoupení hodnotila odborná porota, ve které zasedli Anna Starečková, Martin Mestek, Barbora Kocmanová, Alena Csomorová, Tamara Vlachynska, Vladimíra Šulavová a Eduard Kotikov. Taneční Sedmikvítek moderovala již tradičně Hana Srncová. Vysílání on-line soutěže probíhalo 19. prosince odpoledne na YouTube kanále Pionýra a soutěž trvala více než 3 hodiny.

Pro všechny tanečníky to byl pěkný dárek k Vánocům vzhledem k tomu, že se v TYMY žádné soutěže nekonaly a toto bylo tím pádem pěkné zakončení letošního roku a naděje a motivace do příštího roku. Online forma soutěže měla u dětí, vedoucích a rodičů velký ohlas a měli jsme radost, že se vysílání podařilo, i když to nebylo vůbec jednoduché a pro nás organizátory to byla velká výzva.

Děkujeme za podporu starostovi Holešova Rudolfu Seifertovi, dále Zlínskému kraji – odboru školství, mládeže a tělovýchovy, Olomoucko-zlínské krajské organizaci Pionýra a také MŠMT. Za technickou stránku si zaslouží velké poděkování Lukáš Pánek a Matěj Zíka. Všem soutěžícím, jednotlivcům i kolektivům moc děkujeme za účast a těšíme se, že se letos v Holešově sejdeme naživo a soutěž proběhne tak, jak jsme zvyklí – za velké podpory fanoušků a ve skvělé atmosféře, tentokrát na holešovském zámku.

Pojďte se společně s námi podívat, jak toto virtuální republikové finále Pionýrského Sedmikvítku v Tancích dopadlo.

Přehled kategorií + výsledky

název vystoupení umístění