Ideály Pionýra, jež jsou základní osnovou naší výchovné práce, vycházejí z tradičních evropských hodnot a pravidel chování. Jejich cílem je vychovat slušné a aktivní občany, lidi vnímavé a ohleduplné k bezprostřednímu i širšímu okolí.

Marcela Hrdličková

Křišťálová vlaštovka, 2019

* 1966

Pionýrská skupina Obránců míru Chropyně

Dlouholetá aktivní členka Pionýra. Vede oddíl, otevřený klub, organizuje akce a tábory, je vedoucí PS. V domovské Olomoucko-zlínské krajské organizaci Pionýra působí jako ekonomka – stará se o penízky KOP a poskytuje i rozsáhlou metodickou pomoc pionýrským skupinám. Nejen zde ji znají účastníci vzdělávacích akcí jako lektorku v oblasti ekonomiky, ale také výtvarných prací. Navíc je činná jako předsedkyně Kontrolní komise Pionýra. A perlička: už je i aktivní babičkou, což je „funkce“, kterou si užívá ráda.