Víte, že?

Spolupráce probíhá i na místní úrovni - mnohé pionýrské skupiny a oddíly pořádají společné akce s oddíly jiných organizací, domy dětí a mládeže a podobně.

Airsoftový víkend (2016)

Prvního ročníku setkání pionýrských airsoftových oddílů, který probíhal v Mladé Boleslavi a bývalém vojenském výcvikovém prostoru Hradčany od pátku 6. 5. do neděle 8. 5. 2016, se zúčastnilo asi 150 účastníků například z Prahy, Domažlic, Ústí nad Labem… Akce byla otevřená i pro zájemce z řad široké veřejnosti. Na první ročník byla účast poměrně vysoká.

Na pátek byl naplánován příjezd a ubytování jednotlivých air-softových jednotek (oddílů). V sobotu akce začala budíčkem v 6 hodin a po snídani byl uskutečněn přesun do lokality Hradčany. Zde na účastníky již čekal štáb akce a seznámil je s jednotlivými misemi, které v průběhu soboty proběhly. Děti i jejich vedoucí a instruktory čekala průzkumná mise, lokalizace a obsazení základny protivníka nebo záchrana posádky letadla sestřeleného nad cizím územím.

Po splnění všech misí se účastníci přesunuli zpět do Mladé Boleslavi a po večeři navštívili unikátní vojenské muzeum vybudované v podzemním protileteckém krytu, které mapuje vývoj speciálních jednotek armády od II. světové války dodnes. Muzeum Výsadkáři VÚ 8280 vybudovala a spravuje stejnojmenná pionýrská skupina.

V neděli dopoledne byla pro účastníky i pro veřejnost připravena soutěž ve střelbě za vzduchovek. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích (do 10 let, do 15 let a nad 15 let). I když počasí nebylo pro střelbu zrovna ideální, protože foukal silný vítr, zúčastnilo se přes 70 soutěžících. První tři nejúspěšnější v každé kategorii si odnesli věcné ceny.

Akci zpestřili i příslušníci Městské policie Mladá Boleslav ukázkami z výcviku služebních psů, včetně zásahu proti podezřelé osobě. Tímto bychom Městské policii Mladá Boleslav rádi poděkovali. Poděkování dále patří Ministerstvu obrany ČR, Středočeskému kraji a statutárnímu městu Mladá Boleslav za podporu této akce a činnosti s dětmi.

Tomáš Suchý, vedoucí akce

Pojedeme střílet do Bolky?

Tento rok se konal Airsoftový víkend v Mladé Boleslavi, kam jsme s nadšením jeli. Někteří z nás se báli, že dostaneme na frak, protože ten airsoft sice hrajeme, ale na tak dobře a často jako některé skupiny, ale našli se i takoví jedinci v našem týmu, kteří se toho neobávali. Když jsme přijeli do Boleslavi, tak jsme se šli ubytovat do školy a poté šli spát. V sobotu jsme museli vstávat brzo, abychom stihli snídani v sedm a autobus v osm, který nás odvezl do bývalého vojenského areálu. Po příjezdu do areálu jsme dopřipravili zbraně a šli na rozřazovačku týmů. Dostali jsme se do týmu se skupinou z Ústí nad Labem a dali nám červenou barvu jako rozlišovák. Druhý tým měl modrou barvu. První hra se jmenovala „drogová doupata“. Červení byli Kolumbijská armáda a modří policie z Bogoty. Když jsme našli doupě, tak jsme se zapsali a po dvaceti minutách, pokud jsme ho stále drželi, zase. Za každé zapsání byl 1 bod. Nejzajímavější bylo, když do hry přišli partyzáni a chtěli úplatky (někteří jedinci přišli o brambůrky), a taky když na konci byla přestřelka mezi oběma týmy. Tuto hru vyhrála Kolumbie (červení). Druhá hra byla záchrana pilota. Bohužel zde se partyzáni změnili na Indiány, které jsme taky měli zabít, ale bohužel se ani nám ani modrým nepodařilo zachránit pilota, takže vyhráli Indiáni. Třetí hra se jmenovala „lovci orchidejí“. Cílem bylo posbírat papírky s nejvyšším počtem bodů a donést je ke kupci. Tady se asi nevychytalo to, že se neřeklo, že se nesmí střílet v zatáčce ke kupci (díky tomu mám pár teček na nohou). V této hře jsme se umístili na 3. místě, což nikdo nečekal. Byli jsme mile překvapeni. Pak byli vyhodnoceni nejlepší sběrači a jeli jsme do školy na večeři. Po večeři a exkurzi jsme měli volný program a strávili jsme ho buď hraním deskovek, nebo hádej kdo?, takže byla sranda, když jsme hádali rapery, které ani moc neznáme. V neděli jsme mohli spát, do kolika jsme chtěli, ale snídaně byla v osm hodin. Poté následovaly střelecké soutěže, kde byla druhá cena škorpion (zbraň) a první nůž. Po vyhlášení jsme jeli ke klubovně a pak jsme se rozešli. Nejlepší na tomto víkendu bylo, že jsme zase bohatší o nové zkušenosti a že byla sranda. Moc se těšíme na další Airsoftové manévry v Mladé Boleslavi a doufám, že příště pojede víc lidí. 🙂

Helča Nesvačilová, 15 let

Termín akce: 6. – 8. května 2016

Místo konání: ZŠ Mladá Boleslav (1. PTS Táborník MB)

Hostitel: 1. PTS Táborník Mladá Boleslav

Fotogalerie: Pionýr Zonerama