Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Jak slavíme

Pro pionýry je nejlepší oslavou povedená akce pro děti! Proto jsou pro letošní rok připraveny novinky, jako například Pionýrské pětadvacítky. Ale i na našich tradičních akcích bude oslava 25 let od obnovení samostatné činnosti Pionýra nepřehlédnutelná.

Ledová Praha

30. 1.—1. 2. 2015

Letošní ročník byl nejen příležitostí připomenout 25. výročí obnovení Pionýra, ale také už 15 let naší „Ledovky“. Tuhle dvojí slávu ještě vylepšil rekordní počet účastníků – přes 14 000. U příležitosti oslav probíhala též Velká ledová soutěž o 145 cen.

Ledovka

Koncert Děti dětem

31. 1. 2015

Letošním 18. ročníkem koncertu Děti dětem se také vinuly připomínky našeho výročí. Všichni vystupující na pódiu postupně skládali veliké svítící číslo 25 ze světelných trubic. Každý návštěvník koncertu navíc dostal tenkou světélkující trubičku, která se později stala součástí pestrobarevného zářícího hada, jenž propojil všechny v hledišti a ukázal tím, že pionýři drží zkrátka spolu.

Děti dětem

Celostátní vzdělávací akce Kamínka

10.—12. 4. 2015

Tentokrát jsme se na naší pionýrské neformální vzdělávací akci sešli v Plzni. Téměř 300 účastníků v pátek oslavovalo – jednak 25. narozeniny Pionýra a jednak fakt, že je letos hostitelské město Evropským hlavním městem kultury. A oslava to byla víc než důstojná – zatančili jsme si, nechyběly párty čepičky a také obrovský dort!

Kamínka

„Pionýrské pětadvacítky“

17. 4.—17. 5. 2015

V tomto termínu proběhla téměř stovka různých akcí, které jsou 25. výročím motivovány. Veřejnost měla příležitost nahlédnout do našich kluboven, zahrát si různé hry, účastnit se turnajů nebo vyrazit třeba na pochod, zkrátka prožít dny plné zábavy. Měli jste možnost navštívit třeba akce jako Turnaj v 25 hrách, Pochod 25 km, 25 deskovek, Pohádkový les s 25 úkoly na trase apod.

Pionýrské pětadvacítky

Republikové setkání pionýrských oddílů

12.—14. 6. 2015

Republikové setkání pionýrských oddílů, neboli RESET, se koná každé dva roky pokaždé v jiné lokalitě. Letos se setkalo více než 1 000 pionýrů v Praze. V kempu Džbán pro ně byl připraven bohatý program. V sobotu mohli volit z pěti desítek aktivit, odpoledne se vypravit do Prahy plné pověstí a večer na ně čekal koncert Kašpárka v rohlíku. Při příležitosti 25. výročí byla zapojena do RESETu i široká veřejnost, a to právě do hry Praha plná pověstí. V cíli na Střeleckém ostrově si děti mohly vyzkoušet různé tábornické dovednosti a podívat se na hudební vystoupení úspěšných účastníků naší kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek.

RESET

Mezinárodní seminář a společenské setkání „Impuls“

16.—17. 10. 2015

V pátek 16. 10. přijal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček skupinu čtrnácti členů Pionýra a partnerské slovenské Dětské organizace Fénix. Skupina dobrovolníků si nejdříve spolu s panem Hamáčkem, vedoucím kanceláře Poslanecké sněmovny Petrem Kynštetrem a pracovnicí kanceláře předsedy sněmovny Monikou Hermannovou podebatovali na téma legislativa, volnočasová práce s dětmi apod. Dále si společně prošli prostory poslanecké sněmovny spolu s průvodkyní a v závěru akce došlo i na zcela neformální přátelské povídání u občerstvení.
V sobotu se pak konal v divadle Za plotem společenský večer, na který přijal pozvání starosta Prahy 8 a náš patron, pan Roman Petrus.

Impuls

Konference o činnosti Pionýra

14.—15. 11. 2015

Do Mladé Boleslavi se o listopadovém víkendu sjelo na 200 zástupců pionýrských skupin z celé republiky. Konferenci navštívili také zástupci partnerské slovenské Detské organizácie Fénix. Delegáti se rozdělili do sekcí, kde byla řešena témata Lidé, Činnost, Komunikace a Pionýr. Ve společném jednání pak proběhla témata jako Směrnice o hlavní činnosti či vize Pionýra. Asi nejvýznamnějšími výstupy konference je schválení nového Programu Pionýra a dokumentu Pionýr – Vize 2040, ve kterém mimo jiné stojí, že budeme mít jednotný reprezentativní oděv, který nebude povinný.

Konference o činnosti Pionýra