Pionýr pracuje s dětmi a mladými lidmi. Proto jsou rodiče naším přirozeným partnerem. Na děti společně působíme, vzájemně si předáváme informace. Do řady našich aktivit se rodiče zapojují i přímo.

Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Členství v oddíle

Co vlastně v Pionýru děláme? Nabízí se jednoduchá odpověď – hrajeme si. Za každou aktivitou je ale také snaha děti rozvíjet a vychovávat. Členství v oddíle tak dítěti přináší nejen zábavu, ale také:

• nezapomenutelné zážitky a zkušenosti;
  • možnost vyzkoušet si řadu životních situací nanečisto;
  • kamarády a přátele, někdy i na celý život;
  • příležitost objevit své talenty a vlohy;
  • rozvoj vlastní osobnosti a jedinečností;
  • nalézání vhodné role v týmu, umění spolupracovat;
  • poznání v mnoha podobách.

To nenajdete nikde jinde!

Velká slova? Ale pravdivá. Pionýrské oddíly se totiž od školy či jednostranně zaměřených zájmových a sportovních kroužků odlišují v několika hlediscích:

• Zdravě dítě rozvíjejí v prostředí, které podporuje zvídavost, přátelskost, otevřenost a emocionální vyrovnanost, kde není nutné s někým neustále soupeřit.
  • Jsou přístupné všem dětem, lze je skloubit s další zájmovou činností.
  • Členové prožívají nezaměnitelnou směs kamarádství, soudržnosti a odpovědnosti vůči oddílu.
  • Spolupodílejí se na rozhodování o činnosti, každý má možnost uplatnit se svým jedinečným způsobem.
  • I činnost zájmových oddílů je rozmanitá, zpestřená setkáváním s dalšími pionýry na společných akcích, soutěžích a podobně.
  • Do života oddílu se mohou příležitostně zapojovat i rodiče.

V navazujících kapitolách se můžete dozvědět, jak poznat dobrý oddíl a také co uvážit před přihlášením.

Členství v oddíle pomáhá prožít dětství, ze kterého lze i v budoucnu stále čerpat a vracet se k němu jako k plnému a krásnému období života.