Pionýr usiluje o spojení přirozených dětských zájmů (mít dobré kamarády, zažít hodně legrace a dobrodružství, poznat neznámé věci, hrát si a soutěžit) s potřebami společnosti (výchova k slušnosti a aktivnímu občanství) a s rozvíjením dětského talentu a schopností.

Nové výchovné programy Mláďátka a Zvířátka, Putování se psem, Tajemství staré truhly a Osmá planeta jsou určeny i pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami.

Jak ještě pomoci?

Mluvte o nás

S názvem Pionýr je stále spojena řada předsudků, mylných představ i podcenění. Někteří v dětství zažili i formální schůzky, vybavují si nastoupenou řadu pionýrů v červených šátcích… Stále se najdou lidé, kteří se podivují nad tím, že pionýři ještě vůbec existují. Pomozte nám to změnit. Vyprávějte o dnešním Pionýru vašim známým, o tom, jaký je, co dělá, jaké pořádá akce a tábory. Vše o naší různorodé činnosti naleznete třeba i ve výroční zprávě.

Chcete se stát přítelem Pionýra?

Chcete znát naše úspěchy? Pravidelně dostávat pozvánky na naše veřejné akce, nabídku táborů? S naším newsletterem vám nic neunikne. E-mail vám budeme zasílat maximálně 6× do roka. Odběr lze kdykoliv zrušit nebo pozastavit.

.

Darujte

Finanční příspěvky na činnost se hodí vždy, oddíl si například může pořídit nové stany, navigace GPS, mapy, míče a jiné sportovní vybavení.
Oddílům se ovšem skoro vždy hodí i drobnosti jako např. kancelářské potřeby, nebo třeba sladké odměny do soutěží.

Chcete-li podpořit spolek Pionýr finančně, bližší informace najdete zde.

Staňte se dobrovolníkem

Je ti víc než 15 let? Chtěl by ses stát pionýrským instruktorem nebo dokonce vedoucím? Vést svojí pionýrskou skupinu, jezdit s dětmi na výlety, tábory, zažít mnoho srandy a mít pocit, že zkrátka děláš něco užitečného? Napiš nám na pionyr@pionyr.cz nebo kontaktuj nejbližší pionýrskou skupinu ve svém okolí. Budeš proškolen v rekvalifikačních kurzech s akreditací MŠMT v mnoha oblastech.

Přiložte ruku k dílu

Možná bude potřeba postavit stany před táborem.
Třeba by se hodila pomoc při velkých akcích – například se můžete stát rozhodčím na sportovním stanovišti v rámci olympiády nebo se postarat o atrakci při pohádkovém lese.
Pomoc s převozem materiálu nebo osob na akci by jistě oddíl také uvítal.
Oddílový vedoucí vám řekne nejlépe, jaký druh pomoci je potřeba nejvíce.

Vezměte děti na exkurzi

Vykonáváte-li zajímavé povolání nebo máte-li možnost zajistit exkurzi pro děti na zajímavé místo, domluvte se s oddílovým vedoucím na jejím uskutečnění.

Propagujte nás

Líbí se vám naše webové stránky? Umístěte odkaz na svůj web.

Máte kontakt v televizi, novinách nebo rádiu?
Znáte třeba redaktora v regionálním deníku? Dejte nám o tom vědět. Nebo s ním zkuste sami
pohovořit o možnosti například vytvoření reportáže o Pionýru.

Za podporu, pomoc i přízeň vám moc DĚKUJEME.