Víte, že?

Spolupráce probíhá i na místní úrovni - mnohé pionýrské skupiny a oddíly pořádají společné akce s oddíly jiných organizací, domy dětí a mládeže a podobně.

Dětská Porta

DĚTSKÁ PORTA je největší celostátní postupovou soutěží dětí a mládeže v oblasti folk a country v České republice.  

Organizace Pionýr ji pořádá 28 let, jako jednu z oblastí Pionýrského Sedmikvítku, projektu, který pomáhá dětem a mládeži trávit volný čas zajímavou volnočasovou aktivitou.

DĚTSKÁ PORTA je soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců i skupin, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry. Je rozdělena do 8 věkových kategorií a probíhá ve dvou stupních. Prvním je cca 12 oblastních kol, konaných v průběhu podzimu na celém území ČR a druhým republikové finále, do něhož mohou postoupit jak vítězové kategorií, tak talenty na základě dosažených výsledků.

 

detska_porta_vodnici1Při vstupu do dalšího čtvrtstoletí se Pionýr rozhodl zvýšit úroveň této soutěže, oslovit ještě větší počet rodičů i dětí a dodat jim novou motivaci. Proto přesunul vyvrcholení soutěže z vnitřního divadelního prostoru v Praze na dvě venkovní pódia. Tímto způsobem proběhl již 26. ročník, konaný v amfiteátru Landek Park v Ostravě. Letošní  28. ročník je připravován podobně a to na 18. května 2019 do Kroměříže.

 

 

V sobotu 18. května od 9.00 vysíláme živě

Divadelní scéna (vystoupí kategorie JA a JB) bude vysílat od 9.00. Venkovní scéna (vystoupí kategorie JC, JP, SB, SC, SP) bude vysílat od 9.00 až do večerního vyhlášení výsledků. Tak si nás nezapomeňte pustit.