Činnost pionýrských oddílů a klubů je rozmanitá také díky tomu, že se na její tvorbě podílejí i děti.

Dětská Porta

DĚTSKÁ PORTA je největší celostátní postupovou soutěží dětí a mládeže v oblasti folk a country v České republice.

Organizace Pionýr ji pořádá již 30 let, jako jednu z oblastí Pionýrského Sedmikvítku, projektu, který pomáhá dětem a mládeži trávit volný čas zajímavou volnočasovou aktivitou.

DĚTSKÁ PORTA je soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců i skupin, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry. Je rozdělena do 9 věkových kategorií a probíhá ve dvou stupních. Prvním je cca 12 oblastních kol, konaných v průběhu podzimu na celém území ČR a druhým republikové finále, do něhož mohou postoupit jak vítězové kategorií, tak talenty na základě dosažených výsledků.

detska_porta_vodnici1

A právě toto vyvrcholení celé soutěže nejlépe dokumentuje její postupný vývoj. Poté, co se 23 z prvních 25 ročníků uskutečnilo v uzavřeném prostředí pražských klubů či divadel (nejdéle hostilo RF divadlo „Za plotem“ v Praze-Bohnicích), rozhodl se Pionýr po skončení čtvrtstoletí soutěže vrátit finále Dětské Porty z vnitřního prostoru zpět na venkovní pódia. Mimo návratu do přírodnějšího prostředí bylo cílem i oslovení ještě většího počtu rodičů i dětí, dodání nové motivace soutěžícím a využití i jiných měst než Prahy. A tak se 26. ročník konal v ostravském lesním amfiteátru Landek Park a další dva v krásném velkém dvoře Starého pivovaru v Kroměříži. A protože Kroměříž přijala během minulých let Dětskou Portu za svou, bude se ve Starém pivovaru konat i vyvrcholení jejího 30. ročníku.

30. ročník Dětské Porty

Kdo se nemohl v sobotu 4. září přijít osobně podívat na nádvoří Starého pivovaru v Kroměříži nebo si chce připomenout, jak republikové finále 30. ročníku Dětské Porty probíhalo, může se podívat na záznam na youtube kanálu Pionýra.

Zúčastnili jste se republikového finále? Prosíme, vyplňte nám tento dotazník. Moc nám to pomůže. Děkujeme.

Vyplnit dotazník!