Nové výchovné programy Mláďátka a Zvířátka, Putování se psem, Tajemství staré truhly a Osmá planeta jsou určeny i pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami.

Tanec

Tato soutěžní oblast Pionýrského Sedmikvítku je určena pro všechny taneční kolektivy z ČR. Aby se mohly zapojit i oddíly, které se tanci věnují třeba jen okrajově, je otevřena i kategorie „hobby“. Žánrový rozsah je široký – od klasických i historických tanců, přes country až po moderní choreografie, Street Dance, Break Dance, Hip-hop…

I proto je vždy porota složená z odborníků na různé typy tance. Porota při vystoupení hodnotí vhodnost výběru hudby, choreografii, techniku, výraz – tanečnost, oblečení – vhodnost, účelnost a celkový dojem.

Vyhlašovatelem soutěže je Pionýr, z. s. Pořadatelem a organizátorem soutěže je Pionýr, z. s. – Pionýrská skupina Dr. Mirko Očadlíka ve spolupráci se SVČ TYMY Holešov.