Víte, že?

Převážné většiny soutěží, které Pionýr pořádá, se můžete zúčastnit, i když nepatříte mezi jeho členy.

Republikové finále 2023/24

V sobotu, 24. února se již podruhé odehrávalo oblastní kolo sedmikvítkové Melodie na základní škole v Česticích. Šedesátka účastníků zde hrála a zpívala – v sólech, duetech, triích a sborech.

Po uvítání organizátorkou Milenou Maňhalovou z PS Čestice Podlesáci začala samotná soutěž, v níž děti vystupovaly ve zpěvu a hraní na hudební nástroje. Vše začalo sólovými vystoupeními. Svou premiéru si na soutěži odbyl i patnáctiletý Vojtěch Jakeš, který všechny oslnil svou hrou na harmoniku. „Na Melodii jsem poprvé a moc jsem si to užil, ačkoliv jsem při hraní udělal pár chyb, tak jsem spokojený,“ řekl po vystoupení. Dále přišly na řadu dua, tria a místní sbor Trioly. Právě na jejich vystoupení jsme se zeptali desetiletých zpěvaček a hudebnic Emily Tesařové a Marie Horákové. „Bylo to super!“ prohlásily s nadšením. „Měla jsem trochu trému, protože jsem musela zpívat jednu část sólo,“ přiznala Marie

A jak soutěž hodnotí porotkyně Petra Mrázová, která v tomto oblastním kole posuzovala výkony poprvé? „Z počátku jsem se obávala a moc nevěděla, co můžu čekat, ale teď jsem nadšená. Byla jsem velice překvapená nadšením dětí, hlavně těch starších, jejich odhodláním a chutí věnovat se právě hudbě a zpěvu,“ popsala Petra, která by se ráda coby porotkyně zúčastnila i dalšího ročníku.

Hlavní organizátorkou soutěže je Milena Maňhalová, vedoucí PS Čestice-Podlesáci a zároveň učitelka na základní škole. A jak je se soutěží spokojená? „Mně se to stejně jako minulý rok moc líbilo. Po té zhruba měsíční přípravě je to vždycky moc hezké.“ Milena má za organizátorský tým ale jedno velké přání. „Rádi bychom oblastní kolo zde v Česticích zorganizovali i příští rok, problémem jsou však účastníci. Letos byli prakticky všichni jen odtud, takže bychom všichni byli rádi, aby přijeli hudebníci a zpěváci i odjinud. A to mluvím nejen za organizátory, ale i za děti, které by rády poměřily své schopnosti i s jinými než jen mezi sebou,“ dodala Milena Maňhalová.

Vojta

Výsledková listina ke stažení zde.

 

Fotografie z ročníku 2023/2024 naleznete pod odkazem.