Víte, že?

Podle respondentů v projektu Umačkáni dětmi musí být dobrovolník pracující s dětmi především hodný, trpělivý a přátelský.

Český den proti rakovině 11. května 2016

Děkujeme všem: dobrovolníkům-sběračům i těm, kdo sáhli do kapsy a svým darem podpořili dobrou věc!)

Pomáhat nás baví

Tohle heslo používáme už řadu let a je vidět, že pořád platí. Ve středu 11. května 2016 se totiž pionýři jako každý rok zapojili do sbírky Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině. Našich „sběračů“ bylo letos 530 z 58 pionýrských skupin ze všech krajů Čech i Moravy.

Od roku 2008 je Pionýr partnerem sbírky a pomohl pro ni získat přes 12 milionů korun. Padly i některé místní rekordy, například v Rokycanech letos pionýři z Divoké Orlice konečně pokořili hranici 100 000 korun!

Téma letošní sbírky: Rakovina prsu u žen a u mužů

Ze zpráv od našich prodejců:

Na Květinový den se nás sešlo celkem 11 a půl (půlka byl můj Vojtík, hodně to prospal). Měli jsme 1 100 kytiček a prodali je všechny. Celkem jsme vybrali částku 26 564 Kč, což je cca 24,15 Kč průměrně za jednu kytičku. Počasí bylo super, lidé vstřícní a malinko ochotnější než v minulých letech.

Co se týká prodejců, tak jsme jich oproti minulým letům potkali opravdu hooodně málo. (Skupinky by se daly spočítat na prstech obou rukou. V minulých letech jsme mohli v centru napočítat třeba 30 skupinek.

Lucka Boudová, PS Objevitelé, Liberec

Jedním z ideálů Pionýra je Pomoc, a proto jsme se i my, členové pionýrské skupiny Habartov, opět účastnili sbírky Český den proti rakovině, tzv. Kytičkového dne.

Na prodej byly opět kytičky znázorňující měsíček lékařský. Po celý středeční den jsme prodávali tyto kytičky po celém městě. Zašli jsme do obchodů, na městský úřad, do knihovny a hlavně se pohybovali u místního Tesca. Někteří lidé byli hodně štědří a našli se i tací, kteří pouze přispěli peníze do kasičky a nic si za to nevzali.

Kytičkový den je už v našem malém městečku natolik známý, že nás lidé i sami vyhledávají, aby si od nás kytičku mohli zakoupit. Prodali jsme všech 350 kytiček a vybrali za ně krásných 8216 korun.

Doufáme, že vybraná částka pomůže nemocným lidem k brzkému uzdravení.

Anna Kováčová, PS des. St. Roubala Habartov

Letos 11. května byl již 20. ročník celonárodní květinkové sbírky. Také v Holešově a okolí jste mohli potkávat mladé lidi, žáky a studenty ve žlutých tričkách, kteří nabízeli žlutou symbolickou květinku. Do této kampaně se zapojily některé školy a organizace. Mezi nimi také již tradičně členové PS dr. M. Očadlíka Holešov. Děkujeme všem, kteří si zakoupili květinku a do 10 pokladních vaků přispěli na dobrou věc. Celkem se nám podařilo prodat 1 000 květinek, vybrané peníze budou zaslány na účet Ligy proti rakovině. Poděkování si zaslouží také všichni členové pionýrské skupiny, kteří se do sbírky aktivně zapojili.

Jarmila Vaclachová, PS dr. M. Očadlíka Holešov

V Hrádku jsme prodali 875 kytiček za 20 693 Kč (průměr na jednu kytičku 23,64 Kč). Nebyly žádné problémy, jen sluníčko nehřálo.

Vlasta Vasková, PS Hrádek

I letos jsme opět vyrazili do ulic prodávat žluté kytičky, a to i ti nejmenší, Šedé myšky. Přidal se Tým Olbramchallenge a další naši mladí členové. Velký dík patří všem, kteří se zúčastnili, ať už jako prodejci nebo jako kupující. A jak to dopadlo? Vybrali jsme částku 25 886 Kč.

Božena Klimecká, PS Kopřivnice

I pionýři z Brodku u Prostějova se svojí skupinovou vedoucí se oblékli jako každoročně do žlutých triček a vydali se na cestu po obci vyzbrojeni žlutými kvítky. Počasí přálo a podařilo se prodat celkem 406 kytiček v hodnotě 8 713 Kč. Jsme rádi, že jsme i v letošním roce přispěli na dobrou věc a že vybrané peníze pomůžou na správném místě.

Ivana Copková, PS Brodek u Prostějova

Již poněkolikáté jsme se účastnili akce Český den proti rakovině. Ve skupince osmi vedoucích a dětí jsme se rozdělili do dvojic a s úsměvem jsme vyrazili do ulic Prahy prodávat kytičky. S prodejem jsme začali již kolem šesté hodiny, celí natěšení.

Během dopoledne se v Praze žlutil nejeden kout, ale po poledni začaly dvojice jiných prodávajících postupně odpadávat, a tak jsme odpoledne prodávali skoro sami. A ačkoliv jsme s penězi na poště strávili další dvě hodiny čekáním na spočítání a domů se někteří dostali opravdu pozdě, rozhodně nelitujeme, pomohli jsme dobré věci a dokázali, že Ideál Pomoc nám není cizí.

Potkali jsme i pár nepříjemných „tupců“, kteří se k nám nechovali pěkně, ale lidí, kteří si žlutý kvítek vyjadřující podporu a pomoc nemocným koupili, byla většina, včetně několika cizinců, a tak jsme procvičili i své znalosti cizích jazyků :).

Náš prodejní maraton skončil téměř po 11 hodinách, a ačkoliv jsme měli uťapané nožky a vytahané ruce od nacpaných peněžních vaků, stálo to rozhodně za to – prodali jsme asi 3 500 kytiček a vybrali 84 802 Kč!!! Všem, kteří si od nás, ale i od ostatních prodejců, kvítek měsíčku lékařského koupili, za všechny, kterým je pomoc určena, děkujeme!

Vendy, 63. PS Sosna, Praha

Již podeváté jsme se zúčastnili jako dobrovolní prodejci kvítků „Dne proti rakovině.“ Žáci 9. třídy pod vedením Aleny Šefflové vyrazili již v 7 hodin do ulic prodávat kvítky přinášející naději.

Ve čtyřech skupinkách prodali 350 kvítků. Z tohoto prodeje jsme přispěli celkovou částkou 7 509 Kč na fond Ligy proti rakovině.

Nejúspěšnějšími prodejci se stali David Martínek, Petr Karásek a Petr Štembera, v jejichž vaku se objevila částka 2 184,- Kč, i ostatní prodejci se ale snažili, co jim síly stačily.

Děkujeme prodejcům i občanům Švermova, kteří si kvítek zakoupili.

Alena Šefflová, PS Švermov