Víte, že?

Slovo pionýr pochází z francouzštiny (pionnier) a dnes se užívá především ve významu průkopník. V minulosti označovalo i pěší vojáky a sapéry (dnešní ženisty).

Republikové finále Dětské Porty 2018/2019

Folk a country v Hanáckých Athénách

XXVIII.ročník republikového finále Dětské Porty, soutěžní přehlídky dětské interpretační a autorské tvorby folk a country skupin i jednotlivců, proběhne 17. – 19. května 2019 v Kroměříži. Soutěžit se bude již od pátečního podvečera 17. května 2019. A potom přijde na řadu velký páteční koncert, který proběhne na nádvoří Starého pivovaru (vedle radnice).

Republikového finále pak bude pokračovat po celý den v sobotu 18. května 2019, a to současně na dvou pódiích (na nádvoří Starého pivovaru a v divadelním sále). Dětská Porta pak vyvrcholí v sobotu večer vyhlášením vítězů a předáním cen.

Zveme vás

Přijeďte si 17. a 18. května 2019 do Kroměříže poslechnout nadějné mladé muzikanty i známé hudební hosty a podívat se, kdo si letos odnese vítězné ceny – kytarky a případně i Zlatou Dětskou Portu 2019. * Všechny koncerty či vystoupení republikového finále Dětské Porty jsou zdarma. * V případě nepříznivého počasí máme připravenu mokrou variantu. * Již teď probíhají oblastní kola a jsme zvědaví, kdo postoupí do republikového finále. O postupujících vás budeme na našich stránkách informovat.

Prohlédněte si časový harmonogram soutěženích dní Republikového finále Dětské Porty.

Jedete soutěžit? Pak by se vám mohly hodit informace pro soutěžící republikového finále.

Na co se mohou těšit vítězové

Na vítěze každé kategorie čeká vitrážová kytarka a jako odměna účast na festivalu některého z partnerů, například:

  • Folkové Pomoraví (28. 6. 2019  v Litovli)
  • Přílepské Békal
  • Festival Porta
  • Festival U Stráníků
  • Festival „Pod komínem“ (21. – 22. 6. 2019 v Záhlinicích)
  • Páteční Folkování (12. 7. 2019 v Kroměříži)

 

V sobotu 18. května od 9.00 vysíláme živě

Divadelní scéna (vystoupí kategorie JA a JB) bude vysílat od 9.00. Venkovní scéna (vystoupí kategorie JC, JP, SB, SC, SP) bude vysílat od 9.00 až do večerního vyhlášení výsledků. Tak si nás nezapomeňte pustit.

 

Váš názor nás zajímá

Byli jste na Republikovém finále 28. ročníku Dětské Porty v Kroměříži? Budeme rádi, pokud nám odpovíte na pár otázek.

 

Minulý ročník

Chcete-li se podívat, jak to probíhalo v minulých ročnících, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích a kdo získal Zlatou Dětskou Portu, podívejte se zde.

A chcete-li si společně s námi zavzpomínat na jednotlivá vystoupení, můžete si záznam sobotního dne z podia na nádvoří Starého Pivovaru pustit zde.

Na těchto stránkách budeme postupně doplňovat aktuální informace.