Republikové finále Dětské Porty 2019/2020

Folk a country v Hanáckých Athénách

Upozornění:

Vážení přátelé,

přestože nám současná situace neumožňuje uskutečnit republikové finále Dětské Porty v podobě, jak jej znáte, nevzdáváme to.

Republikové finále v tradiční podobě je připraveno, mohlo by začít třeba zítra, ale druhá vlna coronaviru a mediální masáž s ní spojená způsobily, že počet soutěžících, které jsou rodiče ochotni do Kroměříže přivézt či poslat je minimální. Nebyl by tedy skoro nikdo, kdo by divákům zahrál, ani skoro nikdo, kdo by seděl

v hledišti a vystupujícím zatleskal.

Byla by škoda 29. ročník nezakončit „setkáním“ nadaných mladých umělců v oblasti folk a country. Proto jsme se rozhodli, uskutečnit republikové finále Dětské Porty 2020 ve virtuálním prostředí a budeme moc rádi, pokud se k nám přidáte.

Finále se mohou zúčastnit všichni postupující z oblastních kol Dětské Porty 2020, dokonce i ti, kteří nemohli z různých důvodů přijet v září do Kroměříže. Divákem pak může být kterýkoli fanoušek folk, country a příbuzných žánrů, stačí, když si v určený den pustí na svém počítači nebo mobilu on-line vysílání. Nakonec tedy vlastně nabídneme finálovou soutěž všem zájemcům z ČR.

 

Zde můžete sledovat virtuální republikové finále v sobotu 24. 10. 2020 od 10.00 hod (čas se může změnit cca o hodinu jinak). Nezapomeňte sledovat i fb Dětské Porty.

 

Podle počtu soutěžících bude vysílání trvat 4 – 5 hodin a bude rozděleno (stejně jako to skutečné) do 9 kategorií. Díky streamu na internetu ho budou moci tentokrát sledovat všichni příznivci dětské folk, country a příbuzných žánrů v republice.

Přesné propozice VIRTUÁLNÍHO republikového finále najdete v položce „Propozice RF

Přejeme hodně zdraví a moc se na vás těšíme.

Organizační štáb Dětské Porty

 

 

Na co se mohou těšit vítězové

Na vítěze každé kategorie čeká vitrážová kytarka a další ceny.

Minulé ročníky

Chcete-li se podívat, jak to probíhalo v minulých ročnících, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích a kdo získal Zlatou Dětskou Portu, podívejte se zde.

A chcete-li si společně s námi zavzpomínat na jednotlivá vystoupení z předchozího ročníku, můžete si pustit záznam ze sobotního dopoledne na Divadelní scéně (kategorie JA a JB) a celého sobotního dne na Venkovní scéně (kategorie JC, JP, SB, SC, SP).

Na těchto stránkách budeme postupně doplňovat aktuální informace.

–>