Víte, že?

Podle respondentů v projektu Umačkáni dětmi musí být dobrovolník pracující s dětmi především hodný, trpělivý a přátelský.

O putovní pohár Zlaté růže

je otevřená celorepubliková dovednostní soutěž ve vázání šesti základních tábornických uzlů na čas. Soutěže se mohou zúčastnit jak kolektivy, tak i jednotlivci v šesti věkových kategoriích od 6 do 99 let. Součástí soutěže je i štafetový závod kolektivů.

Informace k aktuálnímu ročníku jsou
ke stažení zde.

Z termínu 28. března je akce předběžně přesunuta na 16. května. Rozhodnutí o jejím konání, posunutí či nekonání bude oznámeno nejpozději 15. dubna 2020.

Soutěžní kategorie

do 9 let UP Uzel přátelství
10 až 12 let UL Uzel lásky
13 až 15 let ZT Zlatý turban
16 až 18 let DS Uzel dobrého skutku
19 až 26 let DU Diamantový uzel
27 a více let VE Veteráni – memoriál Petra Jiříčka

Soutěžící kategorie Uzel přátelství vážou 4 uzle: lodní smyčku, ambulantní spojku, škotovu spojku a dračí smyčku. Ostatní kategorie vážou navíc rybářskou spojku a zkracovačku. Pro hodnocení je rozhodující čas; započítá se tehdy, jsou-li uzle uvázány správně.

Trochu z historie

Soutěž v roce 1994 založil a prvních deset ročníků pořádal turistický oddíl Zlatá Růže z Jindřichova Hradce, po němž je pojmenována. Od roku 2004 je pořadatelem Putovního poháru Zlaté Růže Jihočeská krajská organizace Pionýra a soutěž se koná v jejím sídle v Českých Budějovicích.