Víte, že?

Opravdu dobrý tábor pomáhá dětem a rodičům s výběrem táborů už od roku 2005. Cenné rady nabízí i návodná videa na našem YouTube kanále.

4. Je ve vhodných prostorách

Tábor je připraven ve vhodných prostorách, včetně jeho zázemí, vyhovuje hygienickým podmínkám.

Obecně

Tábory se konají ve vhodných prostorách a v příjemném prostředí, které je přínosné pro odpočinek a zdraví dětí. Vyhovující prostor je také takový, který odpovídá programu i věkovému složení dětí. a zatímco stanové tábory jsou vhodnější pro starší děti a vyvolávají pocit dobrodružství, např. pro alergiky bude vhodnější vybírat ubytování v chatce či v budově.

Volba místa tábora podléhá vyhlášce MZd. č. 106/2001 Sb. o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti ve znění v. č. 422/2013 Sb. Ta mimo jiné stanovuje náležitosti prostorů pro spaní, společenskou a sportovní činnost, vaření a stolování i pro ošetřovnu s izolací nemocných.

Vhodné prostory současně odpovídají požadavkům na bezpečnost (viz bod 3).

V Pionýru

Pionýrské tábory se pořádají jak na tradičních lety prověřených místech tak i v nových lokalitách. Naši vedoucí se dlouhodobě věnují přípravě táborů tak, aby program, věkové složení účastníků a prostředí bylo v co nejlepší rovnováze.

Díky jejich zkušenostem a kvalifikaci jsou vybírána místa s ohledem na minimalizaci následků přírodních pohrom jakkoli jsou těžko předvídatelné.