Dobrodružství na míru
Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Pro média / Tiskové zprávy
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Víte, že?

Zaměření pionýrských oddílů je rozmanité, najdou se například indiánské, rybářské, myslivecké, modelářské a další.

Tiskové zprávy

Výzva: Zahrajte dobrovolníkům!

30. 11. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

Dobré skutky jsou vždy v předvánočním čase v kurzu. Každý rok se objeví řada iniciativ, které nám připomínají, že můžeme na chvíli zapomenout na čísla, výsledky, peníze. I Pionýr se přidává s jednou takovou výzvou, která je ale inspirovaná úplně jiným datem, než blížícími se svátky. Už 5. prosince totiž bude Mezinárodní den dobrovolníků! A to je přece příležitost poděkovat lidem, kteří dělají dobré skutky úplně celý rok. Ptáte se jak? Zkuste třeba písničku zahranou v rádiu s hezkým věnováním.

Soubor: Informace ke stažení

Vyjádření důvěry i ocenění Pionýru

20. 10. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

Středa 18. 10. 2017 byla pro Pionýr zásadním milníkem. Přinesla uznání i praktický příslib víceleté podpory činnosti ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Soubor: Informace ke stažení

Mladí hudebníci, "Puzzliáda", deskovky i geocaching na jednom místě - v Ostravském Landek Parku

02. 06. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

O víkendu 9. až 11. června bude v ostravském Landek Parku opravdu živo. V pátek odpoledne sem začnou přijíždět stovky pionýrů z celé republiky na RESET, tedy Republikové setkání pionýrských oddílů. Až do neděle je pro ně připravena spousta aktivit, z nichž některé může vyzkoušet i veřejnost. V sobotu 10. června tu navíc proběhne republikové finále Dětské Porty, což je součást otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. K vidění a slyšení budou desítky vystoupení dětí a mladých lidí v žánrech folk a country.

Soubor: Informace ke stažení

Dvacet let koncertu Děti dětem

04. 02. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

Je to tak, koncert, při kterém dětem patří jeviště i hlediště, uspořádal Pionýr spolu s Nadací Dětem 3. tisíciletí v sobotu 4. února už podvacáté. Letošní ročník sice trochu více připomínal narozeninovou oslavu se vzpomínkami na předchozí koncerty, hlavními postavami programu byli ale i letos úspěšní účastníci otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek, kteří na pódiu předváděli své hudební a taneční umění. V plně obsazeném Společenském sále Kongresového centra Praha je potleskem odměňovalo dvanáct stovek diváků, především dětí.

Soubor: Informace ke stažení

Užijte si v Praze "Ledovku"

26. 01. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

I když by to tak mohlo vypadat, nechceme vás zvát na kluziště, ale na tradiční akci Ledová Praha, kterou už posedmnácté pořádá v době pololetních prázdnin (letos 3. až 5. února) Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Po tyto tři dny se v ulicích Prahy budete moci setkat s tisíci dětí, pro něž je připravena bohatá nabídka zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst. Vše, co k využití této příležitosti potřebují, je takzvaná Ledová karta, kterou získají zdarma. Jedinou starostí tak je vybrat si z více než čtyř desítek míst, kam mohou vyrazit, protože všechno se za jeden víkend stihnout nedá.

Soubor: Informace ke stažení

IX. výroční zasedání Pionýra

12. 11. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Aby v Pionýru padla ta nejdůležitější rozhodnutí, jako jsou změny základních dokumentů, musí se sejít zástupci všech pionýrských skupin, kteří společně tvoří nejvyšší orgán spolku - Výroční zasedání Pionýra. V sobotu 12. 11. se jich v Pardubicích sešlo přes dvě stě, aby společně určili směr pro příští roky.

Soubor: Informace ke stažení

Nic není nemožné, stačí si vybrat dobrý tábor!

16. 09. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Stačí se zeptat některého z více než 21 000 táborníků, pro které letos v létě Pionýr nachystal prázdninové dobrodružství.

Soubor: Informace ke stažení

Zdravá pionýrská krev

13. 06. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Světový den dárců krve je každoročně 14. června. Nabízí se tak řada možností, jak si tento významný den připomenout.

Soubor: Informace ke stažení

K dvanácti milionům proti rakovině dnes přidá Pionýr další!

10. 05. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Dnes, 11. května 2016, se ulice našich měst opět zaplnily žlutými kvítky, které prodávají za symbolickou dvacetikorunu dobrovolníci pomáhající při sbírce Český den proti rakovině. Ta je patrně největší a nejstarší sbírkovou akcí v ČR organizovanou Ligou proti rakovině a léta s ní spolupracuje i Pionýr.

Soubor: Informace ke stažení

Proč čekat? Najděte svůj dobrý tábor už teď!

27. 04. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Ať si počasí nebo kalendář říká, co chce, letní prázdniny jsou už opravdu blízko – obzvlášť pokud chcete, aby vaše děti část z nich strávily na letním táboře, který bude opravdu dobrý. Naštěstí nejste na hledání sami. Pomocnou ruku nabízí projekt Opravdu dobrý tábor, který spolek Pionýr odstartoval už před dvanácti lety. Ten přináší e-mailovou (opravdu@dobrytabor.cz) a telefonickou (222 247 529) poradnu a také webové stránky www.dobrytabor.cz, kde najdete mnoho rad a užitečných informací i nabídku míst na táborech pořádaných v Pionýru. Na řadě z nich bude letos pro děti připraven doprovodný program od BESIPu.

Soubor: Informace ke stažení

Šikana je špička ledovce

01. 03. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Prohlášení předsedy Pionýra Mgr. Martina Bělohlávka k tématu šikany.

Soubor: Informace ke stažení

Děti tleskaly dětem

30. 01. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

V sobotu 30. ledna 2016 se v pražském Kongresovém centru sešla více než tisícovka dětí na tradičním koncertu Děti dětem, který již podevatenácté pořádal Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Jako každý rok zaplnily děti jeviště i hlediště a večer plný hudby a tance mohl začít!

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha - tip na pololetní prázdniny

18. 01. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Máme pro vás tip, jak strávit letošní pololetní prázdniny (29. - 31. 1.) v Praze. Můžete vidět a zažít spoustu zajímavých věcí a ani vás to nebude moc stát. Kdo vám takovou příležitost nabízí? Už šestnáctý rok Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí, spolupořadatelé tradiční akce Ledová Praha. Ta každý rok umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma. Nabídky mohou využít dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy i děti z dětských domovů.

Soubor: Informace ke stažení

Poděkování neviditelným hrdinům

02. 12. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Blíží se datum 5. 12. Pro někoho je to den, kdy chodí Mikuláš s čertem, pro Pionýr navíc Mezinárodní den dobrovolníků. Ten se ale týká všech dobrovolníků, od dobrovolných hasičů, přes ochránce přírody, sportovní trenéry či sociální pečovatele. Dobrovolnictví má mnoho podob a lidé, kteří se mu věnují, jsou všude kolem nás. Přesto jich není a nikdy nebude dost! To nejmenší, co lze udělat, je pojmout blížící se datum jako příležitost jim poděkovat.

Soubor: Informace ke stažení

Pionýr má nakročeno do dalšího čtvrtstoletí

19. 11. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Pionýr má nový program a také vizi na dalších 25 let. Oba dokumenty byly schváleny během Konference o činnosti Pionýra, která se konala ve dnech 14. až 15. 11. v Mladé Boleslavi. Zástupci pionýrských skupin, kterých se sešly téměř dvě stovky, zde symbolicky uzavřeli 25 let od obnovení samostatné činnosti Pionýra a udali směr do budoucnosti.

Soubor: Informace ke stažení

Pionýři v Parlamentu

19. 10. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

V pátek 16. 10. přijal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček skupinu čtrnácti členů Pionýra a partnerské slovenské Dětské organizace Fénix. Mezi hosty byli převážně mladí dobrovolníci pracující přímo s dětmi v oddílech a klubech. Již během uvítání pan předseda všem poděkoval a vyjádřil své uznání práci pro děti.

Soubor: Informace ke stažení

Kovbojové chrání deštný prales

17. 09. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Zní vám to trochu přitažené za vlasy? Na správném letním táboře - a Pionýr takových letos pořádal 394 pro téměř 17 tisíc dětí - se přece fantazii meze nekladou! Tohle je jen jeden z mnoha příběhů...

Soubor: Informace ke stažení

S Pionýrem jezdí na tábory čím dál více dětí

24. 06. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Tradice pionýrských táborů sahá tak daleko, že samotný pojem "pionýrský tábor" nebo "pionýrák" je často používán pro tábory obecně. V posledních letech Pionýr pořádá vždy kolem 400 letních táborů (letos konkrétně 393), které přitahují víc a víc dětí. Vloni na ně vyrazilo o tisícovku dětí víc než v roce 2013. Zjevně nešlo o náhodu, protože jich dále přibývá.

Soubor: Informace ke stažení

Zažijte s Pionýrem Prahu plnou pověstí

09. 06. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Víte, kdo stvořil Golema? Jak se jmenoval známý zámečník a orlojář, který před smrtí zastavil orloj na Staroměstském náměstí? A co panovník, kterého dal zabít vlastní bratr a po němž je dnes pojmenováno jedno známé náměstí v Praze? Znáte odpovědi? Pak pro vás budou hračkou otázky, které dostanete od známých postav našich dějin při hře Praha plná pověstí v sobotu 13. června (10.00 až 18.00 hod.).

Soubor: Informace ke stažení

Vybíráte tábor? Nejste v tom sami! Už 11 let vám pomáhá projekt Opravdu dobrý tábor

27. 04. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Již od roku 2005 pomáháme rodičům i dětem při plánování letních dobrodružství. S blížícím se létem se opět projekt Opravdu dobrý tábor rozbíhá na plné obrátky a již v současné době naši odborníci odpovídají na vaše dotazy, ať už telefonicky na čísle 222 247 529 nebo na e-mailu opravdu@dobrytabor.cz. Vše podstatné se dozvíte i na www.dobrytabor.cz.

Soubor: Informace ke stažení

Pojďte slavit s Pionýrem!

09. 04. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Pro pionýry je tou nejlepší oslavou povedená akce pro děti! Pod názvem "Pionýrské Pětadvacítky" se takových akcí skrývá celá řada! Budou nejen připomenutím 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, ale především příležitostí pro kohokoliv, kdo se chce setkat s pionýry a zažít něco neobvyklého... Ve dnech 17. dubna až 17. května je připravena skoro stovka otevřených akcí po celé republice a zváni jsou opravdu úplně všichni!

Soubor: Informace ke stažení

Plnoletý koncert Děti dětem

31. 01. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Zní to jako protimluv, ale je to tak, koncert Děti dětem má za sebou osmnáctý ročník, který opět stál za to! V pražském Kongresovém centru se v sobotu 31. 1. sešla více než tisícovka dětí, kterým mezi šestou a devátou večer patřilo jeviště i hlediště Kongresového sálu. A kdo to všechno spískal? Tuto tradiční kulturní akci pro děti pořádají společně Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí.

Soubor: Informace ke stažení

VYCHUTNEJTE SI LEDOVKU S PIONÝRY

22. 01. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Blíží se už patnáctý ročník Ledovky - nemyslíme ani kluzkou silnici, ani bonbony, ale největší otevřenou akci Pionýra a nadace Dětem 3. tisíciletí "Ledová Praha", která vždy o pololetních prázdninách uvádí do pohybu kolem deseti tisíc účastníků. Těm přináší příležitost navštívit v průběhu jednoho víkendu (letos 30. 1. až 1. 2.) řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zdarma. Nabídky mohou využít dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy i děti z dětských domovů - zkrátka děti s doprovodem.

Soubor: Informace ke stažení

Slavíme 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra

20. 01. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Před pětadvaceti lety, 20. ledna 1990, bylo v Brně Mimořádnou konferencí pionýrských pracovníků rozhodnuto o obnovení činnosti Pionýra v návaznosti na období samostatnosti z let 1968-1970 a v duchu nejlepších zkušeností z dlouholeté tradice různorodé zájmové činnosti. Po čtvrt století je Pionýr stále jednou z nevýznamnějších organizací dětí a mládeže u nás a působí ve všech krajích ČR. Jak takové výročí oslaví?

Soubor: Informace ke stažení

Všichni se ptají, komu to hrají

05. 12. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

5. prosinec je Mezinárodní den dobrovolníků. Svůj svátek slaví všichni ti, kteří část svého volného času nezištně věnují práci pro druhé - ať už se starají o děti, opuštěná zvířata nebo o staré lidi, ať jsou to pionýři, skauti, dobrovolní hasiči či jiní podobní nadšenci. Naše parta je ta pionýrská, ale přejeme všem krásný sváteční den. Ať se vám daří, ať máte pořád dost síly, energie a dobré nálady pro sebe i pro druhé. A vám ostatním díky, že naši práci umíte ocenit a neberete ji jen jako samozřejmost.

Soubor: Informace ke stažení

Pionýrská poradna

01. 10. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Nebojte se zeptat, pionýrská poradna je tu i pro vás!

Soubor: Informace ke stažení

Letní tábory a Pionýr Open

15. 09. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Kámo, kašli na komp, letos je in Pionýr!
Tábory - o 1200 dětí více než loni.
Pionýr Open - tisíce návštěvníků po celé republice.

Soubor: Informace ke stažení

Pionýr Open

29. 08. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Festival otevřených kluboven a akcí
5. – 14. 9. 2014
200 akcí pro veřejnost

Soubor: Informace ke stažení

Český den proti rakovině 2014

14. 05. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Jedna kytička: 20 Kč
Meta ke zdolání: 10 000 000 Kč
Šance pomoct boji proti rakovině: k nezaplacení
Přidejte se ve středu 14. 5. i vy!

Soubor: Informace ke stažení

ODT je tu už 10 let

14. 05. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Hledáte dobrý tábor?
Nevíte, jak ho vybrat?
Už deset let v tom nejste sami!

Soubor: Informace ke stažení

Děti hrají dětem již sedmnáct let

01. 02. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Kde se v Kongresovém centru Praha vzala více než tisícovka dětí? Kdo už slyšel o koncertu Děti dětem, ten nejspíš tuší. V sobotu 1. února, od 18 hodin, se tento tradiční koncert, pořádaný společně Pionýrem a Nadací Dětem 3. tisíciletí, konal už posedmnácté a jako obvykle bylo na co se koukat i co poslouchat. Zkrátka o zábavu bylo postaráno! Jak ale název napovídá, na tomto koncertu nejsou děti zdaleka jen v roli diváků – patří jim i jeviště! A pro mnohé z nich je vystoupení před tolika diváky zcela ojedinělým zážitkem.

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha - pololetní prázdniny jak se patří!

24. 01. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Už počtrnácté připravil Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí pro děti akci Ledová Praha, která každý rok umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit v průběhu jednoho víkendu – 31. 1. až 1. 2. – řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma.

Soubor: Informace ke stažení

VIII. výroční zasedání Pionýra přijalo nové stanovy i změny ve vedení

25. 11. 2013, Mgr. Jakub Kořínek

V sobotu 23. listopadu se konalo VIII. výroční zasedání Pionýra. Jde o nejvyšší výkonný orgán, který se schází jednou za tři roky. V Domě kultury Dukla v Pardubicích se sešlo 228 delegátů.

Soubor: Informace ke stažení

Pionýr úspěšně ukončil svůj víceletý evropský projekt

22. 10. 2013, Mgr. Jakub Kořínek

Na začátku roku 2010 zahájil Pionýr první projekt zaměřený na výchovu a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, financovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jeho dlouhodobým cílem je zapojování všech dětí do činnosti Pionýra, bez rozdílu.

Soubor: Informace ke stažení

Koncert Děti dětem pošestnácté

02. 02. 2013, Bc. Jakub Kořínek

Již šestnáct let trvá tradice koncertu Děti dětem, pořádaného společně občanským sdružením Pionýr a Nadací Dětem 3. tisíciletí. I tentokrát – v sobotu 2. 2. 2013 v Kongresovém centru Praha byly děti hlavními postavami v hledišti i na jevišti. Tančily, zpívaly, hrály a také tleskaly a fandily – sešlo se jich opět přes tisícovku.

Soubor: Informace ke stažení

Praha bude potřinácté Ledová

28. 01. 2013, Bc. Jakub Kořínek

Je to tak, ani předpověď počasí, jež věští oteplení, nedokáže pokazit tradici největší otevřené akce sdružení Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí – Ledová Praha. O pololetních prázdninách (1. – 3. 2.) opět zaplní ulice Prahy tisíce dětí, pro něž je připravena bohatá nabídka zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst.

Soubor: Informace ke stažení

Dobrodružství na míru

17. 08. 2012, Bc. Jakub Kořínek

Zkuste dobrodružství na míru, dveře Pionýra jsou otevřené – přijďte se podívat! Ve dnech 8. – 16. 9. 2012 jsou po celé republice připraveny dvě stovky akcí, zváni jsou všichni!

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha 2012

30. 01. 2012, Bc. Jakub Kořínek

Dlouhodobá předpověď předpokládá na první únorový víkend mrazivé počasí, což dělá čest tradiční akci „Ledová Praha“. Ale mráz-nemráz – od pátku 3. do neděle 5. února 2012 ulice Prahy opět zaplní tisícovky dětí, jež s tradiční „modrou kartičkou“ vyrazí navštívit celou řadu pražských pamětihodností a zajímavostí.

Soubor: Informace ke stažení

Domačkáno jest

02. 12. 2011, Bc. Jakub Kořínek

Na počátku byla otázka, jak využít Evropský rok dobrovolnictví k upoutání co největší pozornosti k dobrovolné práci s dětmi a mládeží i ke konkrétním dobrovolníkům, kteří jí často věnují téměř veškerý svůj volný čas. Na konci je více než tři tisíce nasbíraných hlasů a názorů, ale popořádku....

Soubor: Informace ke stažení

Vysoké učení pionýrské

15. 11. 2011, Bc, Jakub Kořínek

Kdyby taková univerzita existovala, diplomy pro její absolventy by se nejspíš dost podobaly „Osvědčením o výkonu dobrovolné práce“, která pro své dobrovolníky začíná vydávat občanské sdružení Pionýr. A stejně jako na univerzitě, i tato osvědčení jsou připravena pro několik „oborů“: Samostatný vedoucí dětí a mládeže, Laický zdravotník akce pro děti a mládež, Hlavní vedoucí zotavovací akce pro děti a mládež, Ekonom NNO, Manažer NNO, Garant vzdělávání a Lektor vzdělávacích aktivit.

Soubor: Informace ke stažení

Děti tleskaly dětem

04. 02. 2011, Jakub Kořínek

A byl to pořádný potlesk, jak bývá na koncertu Děti dětem zvykem. Těch dětí totiž bylo hodně přes tisícovku! Prostě plné hlediště Společenského sálu v Kongresovém centru Praha, který večer 4. 2. patřil celý dětem. Dokonce i na jevišti se jich vystřídalo několik desítek. Tančily, zpívaly, hrály a aplaus po každém vystoupení byl více než zasloužený. A přitom ty nejmenší ještě ani nechodily do školy.

Soubor: Informace ke stažení

Praha bude pojedenácté Ledová

02. 02. 2011, Iva Šafaříková

Nepokoušíme se předpovídat počasí, jen připomínáme, že tradiční akce Ledová Praha je opět za dveřmi! Od pátku 4. do neděle 6. února se ulice Prahy zaplní tisícovkami dětí, jež s jednou jedinou modrou kartičkou vyrazí navštívit celou řadu pražských pamětihodností a zajímavostí.

Soubor: Informace ke stažení

Umačkáni dětmi

02. 02. 2011, Iva Šafaříková

Jsou jich tisíce. Svůj čas a energii dávají ostatním. Moc dobře vědí, že když se díky nim rozvíjejí druzí, rozvíjíme se všichni. Dobrovolníci pracující s dětmi jsou všude kolem nás. Přesto jsou mnohdy neviditelní. Je čas to změnit.

Soubor: Informace ke stažení

Pionýr a Evropský rok dobrovolnictví

05. 01. 2011, Jakub Kořínek

Deset let po Mezinárodním roku dobrovolníků (2001) začal před několika dny Evropský rok dobrovolnictví. Práce několika tisíců dobrovolníků je hlavní životní silou Pionýra, stejně jako dalších sdružení dětí a mládeže. Proto ho vnímáme jako příležitost k mnoha mimořádným akcím s cílem podpořit aktivní dobrovolníky i společenské povědomí o přínosu jejich práce.

Soubor: Informace ke stažení

VII. výroční zasedání Pionýra v Praze

27. 11. 2010, Tisková komise VZP

Kongresové centrum se stalo místem konání VII. výročního zasedání občanského sdružení Pionýr. V sobotu 27. listopadu se sešlo 252 delegátů z celé republiky, aby zhodnotili činnost sdružení v uplynulých třech letech, projednali jeho budoucí vývoj, ocenili své členy za dlouholetou práci a zvolili nové vedení. Předsedou Pionýra se stal Mgr. Martin Bělohlávek, po dobu tří let s ním budou spolupracovat místopředsedové Milan Matyáš a Libuše Nejedlá. Delegáti zvolili také členy Revizní komise a Nejvyšší rozhodčí komise Pionýra. V letošním roce si Pionýr připomíná 20. výročí obnovení samostatné činnosti.

Soubory: Tisková zpráva ke stažení

Doporučené odkazy:
Základní informace pro média
Historie Pionýrského hnutí


Čtrnáctý Květinový den

13. 05. 2010, Jakub Kořínek

Každoročně se jeden květnový den na první pohled odlišuje od ostatních. Květy nepučí jen v trávě či na stromech, ale také na košilích, čepicích, kabátech… Jsou to symbolické květy měsíčku lékařského, jejichž zakoupením (minimální cena je dvacet korun, ale mnozí dají i více) lidé přispívají na boj s rakovinou – ať už ve formě prevence, výzkumu, nebo pomoci nemocným.

Soubor: Informace ke stažení

Opravdu dobrý tábor 2010

19. 04. 2010, Jakub Kořínek

Opět se blíží doba, kdy mnoho rodičů spolu se svými dětmi hledá vhodné letní tábory. Jak se ale v nabídce zorientovat? Podle čeho vybírat, na co se zaměřit, kdy zpozornit a požadovat další informace? Jak poznat ten správný tábor? S těmito otázkami již šestým rokem pomáhá zájemcům informační kampaň Opravdu dobrý tábor, kterou organizuje občanské sdružení Pionýr.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Příloha:
Mezinárodní tábor


Pionýr na sobě nenechal niť suchou

12. 03. 2010, Jakub Kořínek

Občanské sdružení Pionýr se zapojilo do projektu Klíče pro život, který v rámci evropského operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost organizuje Národní institut dětí a mládeže (NIDM MŠMT). Projekt se zabývá oblastí volného času a neformálního vzdělávání a jeho součástí je i pokus o nastavení jistých standardů kvality pro nestátní neziskové organizace. Ačkoli jde o obsáhlý evropský projekt, může se tak projevit v běžném životě mnoha volnočasových spolků.

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha již podesáté

26. 01. 2010, Jakub Kořínek

Blíží se pololetní prázdniny a s nimi akce, která je pro mnohé jejich nedílnou součástí – Ledová Praha. Letos již podesáté umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit v průběhu jednoho víkendu řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma.

Soubor: Informace ke stažení

Obnovený Pionýr oslavil dvacáté narozeniny!

20. 01. 2010, Jakub Kořínek

Je to skutečně už dvacet let od 20. ledna 1990, kdy byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného demokratického sdružení. Dvacet let plných soutěží, her, oddílových schůzek, výprav, táborů, ale i velkých celostátních a mezinárodních akcí. Obnovený Pionýr za tu dobu dospěl, vyrovnává se se svou minulostí, dobře ví, na co lze navazovat.

Soubor: Informace ke stažení

Vzpomínky na léto - Letní pionýrské tábory 2009

22. 09. 2009, Jakub Kořínek

Prázdniny jsou za námi a z letních pionýrských táborů zbyly většinou jen vzpomínky. Ať už v myslích tisíců účastníků, nebo v podobě stovek fotek, zpracovaných celotáborových her, všemožných rekvizit a pro nezasvěcené často nepochopitelných zápisů v táborových kronikách. A nejsou to jen vzpomínky na tábor, ale také na nepřeberná dobrodružství, cesty časem i prostorem, kamarády…

Soubor: Informace ke stažení

Závěr hry Poselstvo krále Jiřího

02. 07. 2009, Martin Bělohlávek

V úterý 30. 6. 2009 skončilo české předsednictví v Radě EU a spolu s ním i dlouhodobá hra pro dětské kolektivy Poselstvo krále Jiřího. V půlroce, kdy se hodně hovořilo o současnosti evropské integrace, se sdružení Pionýr touto hrou snažilo připomenout, že proces sjednocování Evropy má kromě současnosti i dávnou minulost a zrovna u nás na ni můžeme být hrdí.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Fotografie:
Jedno z poselstev
Jedno ze stanovišť závěrečné hry poselstev - lukostřelba
Další ze stanovišť závěrečné hry poselstev - souboj meči


Pionýr a Bambiriáda 2009

07. 06. 2009, Martin Bělohlávek

Tradiční Bambiráda přinesla letos v neobvyklé době nabídku, jíž mnozí už přivykli, ba právě kvůli tomuto neobvyklému koktejlu výzev pro volný čas se vracejí a užívají si ho. Vrtochy letošního počasí se všichni snažili překonávat a nepodléhat – takže Bambiriáda 2009 vyšla! I pionýrům!

Soubor: Informace ke stažení

Republikové setkání pionýrských oddílů 2009

24. 05. 2009, Jakub Kořínek

Přes 850 pionýrů ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska se sešlo v kempu Nová Rabyně na břehu Slapské přehrady. Dorazili starší i mladí, někteří se tu potkali poprvé, jiní třeba po letech, zkrátka jedno velké setkání – přesně 12. ročník tradiční akce Republikové setkání pionýrských oddílů.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Fotografie:
Jedno z poselstev krále Jiřího
Start jedné z hlídek na Pionýrskou stezku
Jedno ze stanovišť Pionýrské stezky (orientace)


Setkání pionýrů z celé republiky

22. 05. 2009, Jakub Kořínek

Již podvanácté se o nadcházejícím víkendu uskuteční Republikové setkání pionýrských oddílů – tentokrát v kempu Nová Rabyně u Slapské přehrady.

Soubor: Informace ke stažení

Šedesátiny aneb půjde Pionýr do důchodu?

23. 04. 2009, Martin Bělohlávek

Podle oficiálního data zrodu by už opravdu mohl. I přestože má někdo historii a kořeny Pionýra za složité, počátek je jasně dán. Datum 24. dubna 1949 s sebou nese označení Den vzniku Pionýrské organizace Junáka.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doporučené odkazy:
Základní informace pro média
Historie Pionýra a pionýrského hnutí


Opravdu dobrý tábor slaví páté narozeniny

21. 04. 2009, Jakub Kořínek

Už je to pět let od startu projektu Opravdu dobrý tábor. Pátým rokem se snažíme zvyšovat povědomí veřejnosti v oblasti obecných pravidel, jež by měl splňovat každý tábor. Radíme, na co si dát pozor, jaké informace vyžadovat od pořadatele i jaké mu vždy poskytnout, ale i na co nezapomenout, až budete malému táborníkovi balit kufry. Zkrátka už pátým rokem se snažíme, aby si co nejvíce rodičů a dětí při volbě letního tábora vybralo nějaký opravdu dobrý.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doplňující informace - souvisejicí:
Informační příloha TZ


12. ročník koncertu Děti dětem

31. 01. 2009, Jakub Kořínek

Informace o dvanáctém ročníku koncertu Děti dětem, který každoročně pořádá občanské sdružení Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Fotografie:
Poselstvo krále Jiřího
Zpěv
Předávání putovního poháru předsedy vlády


Ledová Praha 2009

30. 01. 2009, Martin Bělohlávek

Informace o akci Ledová Praha 2009

Soubor: Informace ke stažení

Dobrý rok

03. 01. 2009, Martin Bělohlávek

Bilance roku 2008 z "pionýrského" úhlu pohledu.

Soubor: Informace ke stažení

Poselstvo krále Jiřího a Evropské fórum mládeže

11. 12. 2008, Martin Bělohlávek

Informace o nové dlouhodobé hře Pionýra - "Poselstvo krále Jiřího" a o činnosti zástupce Evropského fóra mládeže v ČR.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doplňující informace - souvisejicí:
Informační příloha TZ


Dobrovolnictví

03. 11. 2008, Kateřina Řeháková

Dobrovolnictví jako součást společenské odpovědnosti firem

Soubor: Informace ke stažení

Pionýr a EYF

21. 10. 2008, Martin Bělohlávek

Evropa pro mladé

Soubor: Informace ke stažení

Aktuální ohlédnutí

22. 08. 2008, Martin Bělohlávek

Ohlédnutí k příležitosti výročí roku 68

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doplňující informace - souvisejicí:
Zpráva o tragické smrti


Nechci mít na triku žádnou totalitu

07. 08. 2008, Martin Bělohlávek

Tisková zpráva k letní činnosti

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doplňující informace - souvisejicí:
Vykouření dýmky míru
Historie Pionýra
Co se událo v letech 67 - 69
Pionýr 68 - 70
Dnešní pohled na věc


Koncert Děti Dětem 2008

02. 02. 2008, Irena Černá

Tisková zpráva z 11. ročníku koncertu Děti dětem

Fotografie: Předávání putovního poháru, Taneční vystoupení

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha 2008

30. 01. 2008, Irena Černá

Základní informace o této kulturní akci pro děti.

Soubor: Informace ke stažení

PRO-ROCK 2007

09. 12. 2007, Anna Hrabětová

Vyhodnocení soutěže PRO-ROCK

Soubor: Informace ke stažení

PRO-ROCK 2007

27. 11. 2007, Aneta Caklová

Informace o soutěži mladých rockových kapel v rámci Pionýrského Sedmikvítku.

Soubor: Informace ke stažení

VI. výroční zasedání Pionýra

25. 11. 2007, Martin Bělohlávek

Výstupy z vrcholného orgánu občanského sdružení Pionýr.

Soubor: Informace ke stažení

Tragická událost na táboře

16. 07. 2007, Martin Bělohlávek

Tisková zpráva popisující tragickou událost na letním táboře.

Soubor: Informace ke stažení

Tesco charita

17. 06. 2007, Irena Černá

Pionýři přispěli dobré věci a pomohli se sbírkou OS Život dětem v nákupním centru Tesco.

Soubor: Informace ke stažení

Královská cesta 2007

29. 05. 2007, David Urban

Zhodnocení akce Královská cesta.

Soubor: Informace ke stažení

Květinový den 2007

10. 04. 2007, Martin Bělohlávek

Symbolické květy proti rakovině budou letos rozdávat i pionýři.

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha 2007

05. 01. 2007, Martin Bělohlávek

Základní informace o akci.

Soubor: Informace ke stažení

Statistika pionýrských táborů Pražské organizace Pionýra za rok 2005

27. 04. 2006, Pražská organizace Pionýra

počet táborů, počet účastníků, průměrná cena atd.

Soubor: Informace ke stažení

Kampaň

26. 04. 2006, Pionýr

Tisková zpráva z úvodní tiskové konference ke kampani "Opravdu dobrý tábor", jež se konala 24.4.2006 v Praze.

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha

04. 02. 2006, Martin Bělohlávek

Rozšířený víkend s pololetními prázdninami je dobou, kdy se v Praze již pošesté otevřely brány muzeí, památkových objektů a dalších zajímavých míst pro děti z oddílů Pionýra, kolektivy z dětských domovů, domů dětí a mládeže, ze základních škol ale i pro rodiny s dětmi.

Soubor: Informace ke stažení

Benefiční koncert

04. 02. 2006, Martin Bělohlávek

Dne 4. února se koná již podeváté koncert Děti dětem, který je pořádán v Kongresovém sále Kongresového centra Praha. Tato tradiční akce se koná každoročně již od roku 1998. Koncert Děti dětem je vyvrcholením Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže sdružení Pionýr, které se každoročně účastní kolem 10.000 dětí.

Soubor: Informace ke stažení

Tisková konference Pionýra a Nadace dětem 3. tisíciletí 17. ledna 2006

19. 01. 2006, Rain studio

„Na Benefiční koncert ráda přijdu, pokud do toho nevniknou nějaké neočekávané události,“ slíbila v úterý 17. ledna na tiskové konferenci k Benefičnímu koncertu 2006 a Ledové Praze 2006 ministryně školství Petra Buzková před přítomnými novináři i organizátory. Dodala, že ještě jako aktivistka jednoho ze sdružení dětí a mládeže se před lety na přípravě podobných aktivit i sama podílela“.

Soubor: Informace ke stažení

Opravdu dobrý tábor v Jihomoravském kraji

18. 05. 2005, Milan Matyáš

Informace o připravované akci v kraji.

Soubor: Informace ke stažení

Opravdu dobrý tábor

14. 04. 2005, Jaroslav Horák

Informace o akci pro rodičovskou veřejnost, jak vybrat pro děti dobrý tábor

Soubor: Informace ke stažení

Účastníci Ledové Prahy přijíždějí

04. 02. 2005, Jaroslav Horák

Zajímavosti o účastnících i pořadatelích akce

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha v plném proudu

02. 02. 2005, Jaroslav Horák

Bližší informace pro zájemce o návštěvu kulturních zajímavostí Prahy

Soubor: Informace ke stažení

Ledová Praha a benefiční koncert

14. 01. 2005, Jaroslav Horák

Nabídka pro děti a jejich rodiče na pololetní prázdniny 2005.

Soubor: Informace ke stažení