Mažoretky Leontýnky si splnily sen

Mají zlato z mistrovství světa v Chorvatsku.

My, mažoretky Leontýnky, pionýrky z Pacova, jsme se již poněkolikáté zúčastnily zahraničního šampionátu v mažoretkovém sportu za hranicemi ČR. Tentokrát v červnu na mistrovství světa v chorvatské Crikvenici. Bez dřiny v tělocvičně, bez ohromného týmového ducha a bez pomoci a podpory našich rodin bychom nikdy z MS neodjížděly s tím nejcennějším – titulem mistryň světa hned v několika kategoriích.
My, holky z Pacova, jsme to dokázaly a v našem sportu jsme se dostaly nejvýš, kam jsme mohly! Odměnou za vše nám byl pobyt v příjemném přímořském letovisku, moře, slunce a společně strávené vzácné chvilky.

Leontýnky uspěly i na mistrovství Evropy
Tentokrát se ME konalo v září v chorvatském městě Zadar. Nominoval se sice celý tým Leontýnek, ale kvůli školním povinnostem se vydala zkusit svoje štěstí jen dvojice Barbora Smrčková a Laura Buřičová, které soutěžily v kategorii duo junior a Laura navíc ještě v kategorii sólo junior. Kromě našich reprezentantek z Česka se zúčastnily i dvojice dalších jedenácti zemí Evropy, například Francie, Itálie nebo Španělska.
Atmosféra v hale byla plná emocí, vřelá a dívky podpořila v jejich výkonu. Baru s Laurou se staly II. vicemistryněmi Evropy a Laura se umístila na krásném čtvrtém místě. Přesto, že Baru s Laurou trénují dua teprve krátce, zvládly vzájemnou spolupráci a napojení na tu druhou z dvojice skvěle.
Atmosféra ME za hranicemi naší země je nepopsatelná. Jako rodiče i trenérky jsme pyšné na to, když při vyhlašování jmen vítězů zazní jména našich slečen mažoretek. Pohled na dívky na stupních vítězů s českou vlajkou nám žene slzy do očí. Dokázaly jsme to, opět jsme vyvezly slávu našeho města za hranice ČR! Jsme tým, jsme Leontýnky.
V současné chvíli tvoříme nové choreografie, šijeme a kupujeme nové kostýmy pro slečny. Těšíme se na novou sezonu.

Za Leontýnky trenérka Jana Smrčková

6. 12. 2022, Tereza Paulíková Trojanová