Spolupráce probíhá i na místní úrovni - mnohé pionýrské skupiny a oddíly pořádají společné akce s oddíly jiných organizací, domy dětí a mládeže a podobně.

Soutěžní řád – Folklorní tanec

1. Vyhlašovatelem soutěže je Pionýr, z. s.
    Oblastní kola pořádají jednotlivé pionýrské skupiny, krajské organizace Pionýra nebo další zájemci.
  2. Pionýrský Sedmikvítek – folklórní tanec je otevřená soutěž pro dětské zájmové oddíly i jiná uskupení. Soutěže se mohou účastnit všichni zájemci bez ohledu na členství v organizacích dětí a mládeže.
  3. Věkové kategorie:
    • kategorie I. – děti
      soutěží tanečníci, kteří v roce konání soutěže dovrší maximálně 8 let
      ročník narození max. 2009
    • kategorie II. – děti
      soutěží tanečníci, kteří v roce konání soutěže dovrší maximálně 9 – 13 let
      ročník narození max. 2004
    • kategorie III. – junioři
      soutěží tanečníci, kteří v roce konání soutěže dovrší alespoň 14 – 18 let
      ročník narození max. 1999
    • kategorie IV. – soutěží tanečníci 18+
    • kategorie V. – Folklor trochu jinak
      (jiná folklórní oblast, než je sídlo souboru, písně a říkadla uměle upravená), bez věkového omezení
    • kategorie VI. – Folklor odjinud
      bez věkového omezení

V kolektivu může tančit i starší nebo mladší tanečník, maximálně však starší o jeden rok než v dané věkové kategorii. Poměr starších účastníků nesmí přesáhnout 10% vystupujících. Při nedodržení je soubor posunut o kategorii výš.

Každý soubor si může dovézt vlastní živou hudbu, počet hrajících je maximálně 10 hudebníků. Věk hudebníků není omezen v žádné kategorii a nezapočítává se do věkového složení vystupujících.

Počet tanečníků jednotlivých souborů není omezen.

Minimální délka vystoupení: 3 minuty
      Maximální délka vystoupení: 7 minut

4. Náplň soutěže:
    1. Folklorní soubory
      Ztvárnění lidového tance, nebo pásma tanců se zpěvem, nebo s doprovodem hudby, v daném časovém limitu. Choreografické zpracování závisí na každém souboru.
    2. Folklor trochu jinak
      Ztvárnění lidového tance, nebo pásma tanců se zpěvem, nebo s doprovodem hudby, v daném časovém limitu s možností využití nových či netradičních forem vlastní tvorby vycházející z prvků daného či jiného regionu. Věkově neomezená kategorie.

V kategorii I. a II. jsou zvedačky zakázány!!!

5. Porota
    Soutěž posuzuje minimálně tříčlenná porota ustanovená pořadatelem, kontroluje regulérnost a rozhoduje o pořadí a jiných uznáních či oceněních. Rozhodnutí poroty je konečné.
    Do republikového finále postupuje vítěz z každé kategorie. Porota má právo navrhnout k postupu i další soutěžící. O klíči pro postup rozhoduje štáb Pionýrského Sedmikvítku.

Co hodnotí porota:

• vhodnost výběru hudby
    • choreografii
    • techniku a provedení tance
    • výraz
    • oblečení, jeho vhodnost a účelnost, ústrojovou kázeň
    • účesy a další detaily (řetízky, hodinky, nalakované nehty asi nejsou vhodné)
    • celkový dojem
    • u hudby muzikálnost a provedení skladby
    • souhru tanečníků s hudbou
  6. S přihlédnutím k programovým a technickým možnostem budou mít vybraní soutěžící možnost vystoupit na koncertu Děti dětem.
  7. Vyhlašovatel i pořadatel může použít fotografické, audio i videozáznamy pořízené při soutěžích k propagaci činnosti spolku Pionýr, z. s.
  8. Pořadatel si vyhrazuje právo provést změny soutěžního řádu.

Soutěžní řád a propozice ke stažení
Přihláška ke stažení ve Wordu