V roce 1990 byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného sdružení bez vazeb na politické či náboženské ideologie.

Jak vložit nemovitost do katalogu

aneb kde hlavu složit?

Nejeden oddíl si jistě položil tuto otázku při plánování výprav a táborů. S odpovědí vám pomůže pionýrský Katalog nemovitostí. Najdete v něm klubovny, táborové základny, chaty, zkrátka objekty všeho druhu, které spravujeme nebo vlastníme. Jde o objekty vyzkoušené a vhodné pro naši činnost, které můžete využít i vy. Z katalogu můžete vybírat např. podle místa, kapacity, celoročního nebo letního provozu a podobně. A nejen to, katalog vám pomůže i s nabídnutím vaší klubovny či základny.

Čím víc, tím líp

U každé podobné databáze totiž platí, že bude tím užitečnější, čím bude plnější a informace v ní podrobnější. Proto pokud máte i vy nemovitost, která by mohla posloužit i ostatním pionýrům a třeba si na sebe i trošku vydělat, tak neváhejte a vložte ji do katalogu…

Jak vložit nemovitost do katalogu?

Postupujeme ve dvou fázích, a to nejdříve v RISPu a poté v samotném katalogu nemovitostí.

• RISP (vedoucí PS nebo delegovaný správce PS)
  • V záložce detail jednotky přejdu do části nemovitosti
  • Vyberu tlačítko přidat
  • Vyplním základní informace o nemovitosti název, typ nemovitosti, obec, č. p., PSČ, kraj, vztah k nemovitosti a katastrální území
  • Dále vyplním správce nemovitosti, toho vybírám logicky mezi členy PS. Správce nemovitosti je kontaktní osoba a také ten, kdo vkládá informace o nemovitosti ve druhé fázi – v samotném katalogu.
  • Velmi důležité je vyplnění GPS údajů, ty rozhodují o umístění na mapce, kde jsou nemovitosti vybírány. Pokud souřadnice neznáme, vyhledáme si je např. pomocí googlu.
  • Nakonec nesmíme zapomenout zaškrtnout tlačítko zobrazit informace na internetu poté údaje uložit, tlačítkem vlevo nahoře.
  • Pomocí tlačítka uložit a přejít na web nebo přímo prostřednictvím tlačítka katalog nemovitostí na webu se dostaneme do části katalogu. Pokud volíme cestu přes web, je důležité se přihlásit – vlevo nahoře, poté můžeme nemovitost editovat. Pokud jdeme přes RISP pokračujeme v editaci nemovitosti. Přičemž základní informace jsou načteny z RISPu.

U nemovitosti editujeme dva typy položek – povinné a nepovinné:

• Povinné
    • Parametry – typ nemovitosti
    • Popis
    • Celková kapacita
    • Druh sociálního zařízení
    • Poloha sociálního zařízení
    • Telefon kontaktní osoby
    • Informaci o zobrazování – jestli se nemovitost zobrazuje veřejně nebo přihlášeným členům
  • Nepovinné
    • Charakteristika ubytování
    • Odhadovaný počet lidí ve stanech
    • Popis kapacity – například pokud je rozdílná v zimě a v létě
    • Způsob ubytování
    • Způsob vytápění
    • Informace o kuchyňce
    • Tipy na výlety v okolí
    • Sezónní provoz
    • Informace o ceně
    • Poznámka
    • Fotogalerie

Po vyplnění všech povinných údajů a dalších nepovinných polí klikneme na tlačítko uložit – vpravo dole. Poté se nemovitost objeví v nabídce katalogu. Tyto informace jejich doplnění nebo úpravu má na starosti správce nemovitosti.

V případě, že potřebujeme něco upravit nebo doplnit postupujeme stejnou cestou přes editaci a uložení.