Autorem grafického návrhu logotypu Pionýra je Jiří Pokorný a grafický manuál na tomto znaku založený zpracovalo renomované grafické studio Kafka Design.

Folklorní tance 2017

Již potřinácté se ve dnech 17. – 19. 11. 2017 v Přibyslavi na Vysočině konalo národní finále Pionýrského Sedmikvítku. Celkem se ho zúčastnilo 282 účastníků, kteří předvedli celkem osmnáct soutěžních vystoupení a jedno nesoužní. V porotě zasedali tři odborníci na folklorní tanec – Zuzana Kmoníčková, Josef Dospěl, Jana Štajdlová. Po skončení soutěže se vedoucí souboru zúčastnili rozboru spolu s členy poroty. Následně probíhal seminář s organizátory soutěže a byly projednány zahraniční výměny souborů pro rok 2018.

Účastnici nejen tancovali a zpívali, zúčastnili se i dalších kulturně-historických aktivit, které probíhaly v Přibyslavi, Polné a Jihlavě.

Již tradičně navštívili tuto akci i maďarští hosté, kteří tentokrát přijeli ze Szekszárdu a Madarasi. Soubor ze Szekszárdu zatančil své tradiční tance. Nově se představil hudební soubor Madarasi Wagabund Zenekar.

Sedmikvítek splnil své poslání. Setkaly se děti z různých zemí, různých oblastí, i různého věku. Děti se měly možnost v rámci programu naučit některé odlišné taneční prvky, které náš folklor nepoužívá. Ceny souborům spolu s předsedou Krajské organizace Pionýra Mgr. Jiřím Němcem předával starosta Přibyslavi Martin Kamarád a člen poroty Josef Dospěl.

Pořadatelé spolu s odbornou porotou nominují soubor Líšňáček, Okřešánek a Vysočánek na vystoupení v rámci koncertu Děti dětem 2018 a na Pohár Předsedy vlády ČR

Kategorie I
1. místo Líšňáček