Pionýrská přihlašovna

JmKOP - Kurz vodní turistiky a technika pádlování

11. 9. 8:30 - 15. 9. 2024 18:00

Nové město nad Metují a okolní řeky

Kurz vodní turistiky do obtížnosti WW II a kurz techniky pádlování pro začínající zajištění externími lektory z Vodácké školy záchrany Ing. Petr Ptáček a Ing. Vladimír Pilát. Na kurzu je očekáváno, že účastník má již nějaké základy se splouvání řeky a není úplný začátečník.

Účastník po úspěšném složení závěrečných zkoušek dostane osvědčení Kurz vodní turistiky opravňující k nekomerčnímu vedení vodáckých oddílů nebo pořádání nekomerčních vodáckých táborů. Platnost osvědčení je 5 let.

Místo konání kurzu:

• Teorie - loděnice v Novém městě nad Metují
  • Praxe - výuka na okolních řekách

Začátek: ve středu 11. 9. v 8.30 v Novém Městě nad Metují

Konec: v neděli 15. 9. kolem 18.00 hodiny

Podmínky pro účast na kurzu:

• věk 18 let
  • dobré plavecké dovednosti (uplavání alespoň 200 m libovolným plaveckým stylem bez zastávek a uplavání minimálně 10 m pod vodou)
  • Základní znalosti pádlování – na začátku bude test – přejezd, výjezd od břehu, nájezd do vracáku.
  • Za poslední 3 roky sjel účastník alespoň 30 km řek.
  • Platné úrazové pojištění na sport (vodní turistiku do WW II) po dobu konání kurzu (např. Alpenverein nebo Generalis s rozšířením Sportovní činnost; cena do 20 kč/den).
  • Zákaz požívání alkoholických nápojů během výuky a minimálně 8 hodin před začátkem výuky.

Výše uvedené skutečnosti budete prokazovat buď testem nebo vyplněným čestným prohlášením.

POZOR: V případě nesplnění výše uvedených podmínek nebude moci účastník v kurzu pokračovat a jeho zaplacené kurzovné mu nebude vráceno.

Účastník je povinen si zajistit na vlastní náklady:

• boty do vody – neoprenové kotníkové boty nebo neoprenové ponožky v kombinaci s kotníkovými ,,plátěnkami‘‘
  • dlouhý neopren
  • oblečení do vody – vodoodpudivá úprava (nátělník, tričko s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty)
  • nepromokavá bunda
  • vesta s bezpečnostním pruhem
  • kanoistické pádlo
  • horolezecká karabina se zámkem
  • helma

Můžete využít hromadné půjčení vybavení v půjčovně Water Element.

Pořadatel akce: Jihomoravská krajská organizace Pionýra

Doprava: Vlastní autem, vlakem, busem. Doprava bude proplacena, pokud do týdne po kurzu donesete do sídla JmKOP účtenku za vlak či autobus. V případě cesty autem bude proplacen cesťák. Podmínka pro proplacení jízdy autem - min. 3 lidi na cestu.

Ubytování: Ubytování účastníků v rámci loděnice s využitím kuchyňky, WC + sprch.

Strava: Není zajištěna! Ve městě je dostatek obchodů a restaurací.

Požadované vybavení: Detailní popis povinného vybavení výše. Vyplněné čestné prohlášení. Dále je potřeba s sebou náhradní oblečení na převlečení a přezůvky.

Doporučený věk: od 18 let

Technické informace: Kurz má omezený počet účastníků, a proto budeme vyžadovat přísnější podmínky-zaplacení kurzovného do 14 dní od přihlášení. Pokud žádáte fakturu na skupinu, faktura bude automaticky vystavena a zaslána vašemu hospodáři. Odhlásit z kurzu je možné maximálně do 25. 8. 2023 (14 dní před kurzem), jinak je nutné sehnat náhradníka, jinak peníze nebudou vráceny zpět. Cena nezahrnuje: půjčení vybavení účastníků, stravování, převozy lidí na řeky a zpět

• Kapacita: 16 účastníků
    • Uzávěrka přihlášek: 19. 7. 2024