Víte, že?

Pokud vás zajímá cokoli o Pionýru, můžete nám zavolat na číslo: 777 248 720 nebo napsat na e-mail: pionyr@pionyr.cz.

Zvláštní druhy táborů:

  • Putovní – se postupně přesouvají z místa na místo, obtížnost a délka těchto přesunů je různá, odvíjí se hlavně od počtu a zdatnosti účastníků. Obecně lze říci, že tento druh táborů je vhodný spíše pro menší skupiny starších dětí. Bývají kratší než tábory stálé.
  • Cyklistické, vodácké – jejich hlavní náplní je přesun pomocí určitého dopravního prostředku – jízdních kol či kánoí, kajaků, raftů, pramic atd. Stejně jako u klasických putovních táborů jsou zde různé úrovně náročnosti pro účastníky. Cyklistické a vodácké tábory mohou být náročné na vybavení – je nutné zjistit si, co všechno musí mít dětí vlastní a co si mohou půjčit (loď, helma apod.).
  • Tábory s jízdou na koních – mají buď jako nabídkovou činnost nebo svou hlavní náplň jízdu na koních. Tyto tábory jsou obvykle o něco dražší než např. klasické stanové, ale mezi dětmi jsou velice oblíbené.
  • Sportovní – jsou zaměřené na vybraný sport, jemuž je věnována značná část času. Většinou se dá říci, že polovina tábora je věnována rekreaci a druhá polovina vybranému sportu.
  • Odborné – jejich hlavní náplní je nějaká odborná aktivita např. práce s počítači, výuka jazyků, přírodověda apod. Tato aktivita výrazně ovlivňuje celý tábor včetně jeho umístění a druhu ubytování (potřeba elektrického proudu, blízkost vybraných přírodních oblastí apod.) a především tvoří většinu programu. Stejně jako u všech předchozích typů táborů, náročnost a tedy vhodnost pro konkrétní dítě může být různá.