Putujeme, propojujeme, přátelíme se

Druhý květnový víkend se členové Fóra mladých pionýrů vydali na krátký vandr po krásném Kokořínsku.

Po skoro hodinovém zpoždění vyjel přeplněný autobus ze Střížkova směrem Česká Lípa a v něm se vezla první část vandrujících pionýrů. Cestou na stojáka jsme měli spoustu času na povídání - ostatně stejně jako celý víkend, který probíhal v jednom velkém debatním duchu - než jsme dorazili do našeho startovacího bodu, autobusového nádraží v Dubé. První večer nás čekalo jen pár kilometrů na Velký beškovský vrch, kde nás dohnal poslední člen výpravy a kde jsme dle plánu přespali.

Sobota se nesla v duchu zmatenosti. Zabředeni v přátelském rozhovoru jsme přestali vnímat trasu a nakonec jsme skončili několik kilometrů mimo původní trasu. Ale jako správní pionýři jsme se nad tím zasmáli, vytáhli mapy a naplánovali trasu novou. Ta nás vedla kolem hradu Houska až ke Zkamenělému zámku, kde jsme strávili noc číslo 2 s nádherným výhledem do krajiny. Zde si někteří členové poprvé zkusili spánek v hamace (a po pohodlném poležení usoudili, že si je musí doplnit do vybavení).

Poslední den nás už zavedl přes Konrádovskou studánku a Ráj až do Mšena, odkud jsme se po zmrzlinovém osvěžení vydali vlakem zpátky do pražského shonu.

Debaty o oddílech, táborech, fungování pionýrských skupin a Pionýra jako spolku doplnila i žhavá diskuze o březových lístcích nebo motivaci dobrovolníků, ale také spousta vtipných historek, přednáška o pyžamech nebo povídání o oblíbených videohrách. Zkrátka příjemně strávený čas s přáteli!

Článek sepsal Tomáš Volný

15. 5. 2024, Michal Rejzek