Víte, že?

Opravdu dobrý tábor pomáhá dětem a rodičům s výběrem táborů už od roku 2005. Cenné rady nabízí i návodná videa na našem YouTube kanále.

Hravá věda

Hravá věda je projekt, který vznikl ve spolupráci s Ústavem experimentální medicíny AV ČR v.v.i. Jeho cílem je v dětech probudit zájem poznávat vědu. V rámci spolupráce každé dva měsíce vznikne sada pracovních listů na jedno z předem daných témat, která jsou: Vývojová biologie, Nádorová onemocnění, Sluch, Mozek, Pohyb a Životní prostředí.

Ti, co se do projektu zapojí mají možnost Ústav experimentální medicíny navštívit a také soutěžit o zajímavé ceny.

Jak to probíhá?

Jak se zapojit

Oddíly se mohou do projektu zapojit tak, že v daných měsících ve své oddílové činnosti vyzkouší jednu (nebo i více) z nabízených aktivit. Potom už stačí na e-mail natalie.jandova@pionyr.cz zaslat, jak se jim aktivita podařila. Zapojit se můžete i pomocí sociálních sítí, jak se dočtete níže.

Zapojení pomocí emailu – co do něj napsat:

  • Název oddílu a skupiny pod kterou oddíl spadá
  • Aktivitu, kterou jste zkoušeli
  • Jak vám to šlo – postřehy dětí, ale i vedoucích
  • Fotografie

Zapojení pomocí sociálních sítí:

  • Přidejte příspěvek s hashtagem #hravaveda nebo označením @Pionyr.cz, pod který napíšete, jakou aktivitu jste zkoušeli a jak vám to šlo.

Zapojení do soutěže o odměny

Ti, co se do projektu rozhodnou zapojit, mohou soutěžit o ceny a vydat se na prohlídku ÚEM AV ČR. Pokaždé, když splníte aktivitu a pošlete nám na mail nebo na sociální sítě informaci o jejím splnění, můžete si do kartičky, kterou najdete v zářijové Mozaice nebo ke stažení na webu a sociálních sítích, nalepit odpovídající symbol.

Symboly budou vždy na pracovním listu, abyste si je jen vystřihli a nalepili. V pionýrské Canvě budou symboly k dispozici pod projektem Hravá věda.

Pokud budete přidávat fotky na sociální sítě, můžete tam “nalepit” i odpovídající symbol. Jak na to, najdete v návodu zde.

Oddíly, které se do projektu zapojily alespoň jednou, budou mít příležitost na Ledové Praze navštívit ÚEM AV ČR. Jak se přihlásit, vám dáme vědět, až se budou Ledová města blížit. Ti, co se do projektu budou poctivě zapojovat přes celý rok, se mohou těšit na odměnu v podobě balíčku pro mladé vědce.

Pracovní listy ke stažení