Víte, že?

Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Co mám dělat když… mám pocit, že nemám dost informací?

V Pionýru je několik způsobů, jak se k informacím dostat, možností je spousta…

Zasedni k počítači

Naprostá většina „našich“ informací je dostupná přes internet:

Pionýrský web

Na www.pionyr.cz v sekci Pro členy získáš veškeré informace o Pionýru.

Najdeš zde aktuální informace, kontakty, odkazy, termíny, dokumenty, publikace, formuláře, grafické prvky a spoustu dalších užitečných podkladů…

Jak získat přihlašovací údaje, se dočteš tady.

Facebook
Staň se fanouškem pionýrské stránky, která je „nástěnkou“ určenou i veřejnosti. Prostor pro sdílení informací a debatování s ostatními pionýry najdeš ve skupině „Pionýr (official)“.

Sociální média

K získáváním informací lze využít i další sociální media. Jejich přehled najdeš zde.

Ozvi se

Některé zdroje informací vyžadují, aby ses o ně přihlásil.

Zprávy z Pionýra

Chceš mít neustále přehled, co se děje? Přihlas se k odběru Zpráv z Pionýra. Na e-mail ti bude chodit soubor tipů, upozornění a dalších zajímavých informací. Stačí napsat na e-mail ustredi@pionyr.cz.

Zpravodaj Mozaika

Chceš-li pravidelný přísun informací v jednom balíku a nechodí ti zpravodaj Mozaika Pionýra, přihlas se k jeho odběru (pro informace piš na mozaika@pionyr.cz). Vychází 10x ročně a obsahuje např. zprávy z akcí, pozvánky, náměty na činnost atd. Kromě tištěné podoby si ji můžeš celou pročíst i na internetu: mozaika.pionyr.cz

Tu-ňák hlásí

Informační občasník – vychází v elektronické podobě a je umístěn na webu Pionýra zde. Přináší podstatné informace především pro vedoucí skupin, hospodáře a členy orgánů. Obsahuje např. důležité termíny, informace o vnitřních předpisech Pionýra, aktuální organizační informace atd.

Delegát v ČRP

Každá KOP má svého člověka v České radě Pionýra, který se přímo účastní rozhodování o nejdůležitějších pionýrských otázkách. Jeho úkolem je ale také přenášet informace dál, proto se na něj neboj obrátit s dotazy.

Buď u zdroje

Dokonce i v dnešní době je stále čas od času nenahraditelná vlastní účast a setkání s ostatními. Ta může být občasná – můžeš jen tak navštívit jednání např. krajské rady – ale mnohem větší smysl dává se zapojit soustavně, nebo aspoň být v kontaktu s těmi, kteří jsou zapojeni.

Oblastní porady

Jestli máš zájem o informace, rozhodně si nenech ujít pravidelné oblastní porady, jejich termíny jsou vždy vyhlašovány aktuálně pro daný rok.

Osobní účast na jednáních

Když uvažuješ o zapojení do práce některého z orgánů, ať už na úrovni KOP nebo Pionýra, vždycky pomůže načerpat bližší informace na vlastní kůži – většina jednání je otevřených. Jde o skvělý zdroj informací a možnost získání osobních kontaktů.