Dobrodružství na míru
Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
Přihlásit se
NAVIGACE: Inspiruj se / Poradna

Osvědčilo se nám

Nevyhazujte žádné papírové zbytky, i z těch malých jde ještě vyseknout nějaký tvar na scrapbook. A mini zbytečky? Ty rozházíte po lidech na maškaráku.

Další...

Poradnu podporují


 

Poradna

Vedoucí, rodič, učitel… každý kdo se setkává s dětmi, jednou za čas zvedne nevěřícně oči a špitne: „Je to možné?“ A hlavou mu proběhne otázka: „A co teď?“ Na různých místech naši odborníci již od roku 2009 systematicky podávají pomocnou ruku k řešení problémů, které se mohou projevit při výchově dětí a práci s nimi. Odpovídají na otázky z praxe, co kterého vedoucího potkalo a jak co nejsprávněji reagovat…
  • Prožili jste s dětmi také pernou chvilku a chcete se ujistit o své reakci?
  • Zdá se vám, že se dítě svými projevy vymyká?
  • Máte dítě vyžadující specifický přístup a potřebujete se poradit, jak „na něj“?
Jste na správném místě. Nechceme nahrazovat poradenská pracoviště, ale nabízíme možnost získat další informace či jiný úhel pohledu. Zašlete nám svůj dotaz a my vám co nejdříve odpovíme. Nabízíme naše zkušenosti nebo i dále můžeme konzultovat s dalšími odborníky. U dotazu zvolte, zda je možné otázku/odpověď zveřejnit nebo ji považujete za soukromou.

Pro rodiče

Pro vedoucí

Kdo na dotazy odpovídá?

Dobrovolníci dlouhodobě pracující s dětmi, kteří navíc mají profesní zkušenost s dětskou psychologií a speciální pedagogikou.
Mgr.Vladimíra Brandová
Pracuje v pedagogicko-psychologické poradně jako psycholog. Celý svůj profesní život se tedy zabývá problematikou a pomocí dětem s různými poruchami, obtížemi, ale i dětmi nadanými a prací s rodinami. Mimo to je vedoucí pionýrského oddílu v Klatovech. V rámci spolku Pionýr se věnuje také lektorské a vzdělávací činnosti a spolupodílela se na tvorbě nových výchovných programů.
Motto: „Život má ten smysl, který mu dáme.“
Mgr. Ludmila Kočí
se věnuje oblasti speciální pedagogiky celý svůj profesní život – pracuje jako zástupkyně ředitele pro vzdělávání v Základní a mateřské škole speciální, tamtéž samozřejmě učí. V Pionýru je garantkou Ústředního pionýrského vzdělávacího centra – má tak na starost oblast přípravy a vzdělávání dobrovolníků. Byla také členkou odborného týmu, který připravoval a ověřoval výchovné programy Pionýra zaměřené na práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami.
Motto: „Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe.“
Mgr. Jitka Wessela
Věnuje se oblasti speciální pedagogiky již 10 let svého profesního života. Pracovala v Základní a mateřské škole praktické jako učitelka 2. stupně. V současné době pracuje jako vychovatel v Dětském domově se školou pro děti s poruchami chování. V Pionýru je oddílová vedoucí.
Motto: „Každý jsme jiný a proto jedinečný, každý nás může obohatit.“
Mgr. Magdaléna Zemanová
Momentálně na mateřské dovolené, před kterou pracovala v pedagogicko-psychologické poradně jako psycholog. Sice se v poradně pohybovala sama aktivně krátce, ale rodinné zázemí jí osud předurčilo, a tak pomáhala až dosud dětem s výukovými obtížemi, s poruchami chování i s dětmi nadanými. V Pionýru je od narození, prošla výchovou z vlastních řad a dnes už sama předává své zkušenosti ostatním např. na Kamínkách.
Motto: „Mýlit se je lidské.“