Pionýr je jedním ze zakládajících členů České rady dětí a mládeže, která je dnes uznávanou reprezentací dětí a mládeže.

Zažehněme ohně

Součástí oslav 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra bude i akce Zažehněme ohně. O co půjde? V tradiční den spojený s počátkem jara, v sobotu 21. 3., v podvečer zapálíme na co nejvíce místech po celé republice pionýrské ohně. Přivítáme tak jaro a přilétající vlaštovky. Také se tím pokusíme o nový český rekord v počtu ohňů zapálených ve stejný čas!

KDY – 21. BŘEZNA 2020 V 16.30

KDE – po celé republice (přehled)

Mnoho různých ohňů

Do akce Zažehněme ohně lze zapojit v podstatě jakýkoli oheň, jediná podmínka je jeho zapálení v sobotu 21. 3. 2020 v 16.30. Pro orientaci se nabízí dvojí základní členění:

Zájemce o návštěvu některého z našich ohňů bude především zajímat, zda jde o akce otevřené nebo určené jen členům pionýrské skupiny či oddílu (mohou proběhnout například během výprav či jako součást větších oddílových akcí). Toto je na mapce v přehledu ohňů (viz odkaz výše) rozlišeno barvami (zelené jsou otevřené).

Druhé důležité členění je dle typu ohně. Najdete tu větší ohně slavnostní, menší – určené k posezení a opečení buřtů – a také ohně ryze užitkové.

Pokud to máte blízko k některé z otevřených ohňových akcí, rádi vás na nich uvítáme.

Autor: Matěj Zíka, 63. PS Sosna
Autor: 32. PTO Severka