Zajímá tě airsoft? Ozvi se nám

Ahoj! Jsme branný pionýrský oddíl Sokoli, založený v roce 2015 při PS Dravci. V našich dvou oddílech máme členy od dvanácti let, a to v Ústí nad Labem a v Mostě. V Ústí nad Labem máme také přípravný oddíl Sokolíci se zaměřením na mladší děti od osmi let. Nezabýváme se jen pochodováním a klikováním, ale hlavně zelenou taktikou, zdravovědou a v zimě na klubovně procvičujeme CQB. Na akcích si zkoušíme stavět přístřešky, trénujeme přežití v přírodě a bojujeme. K tomu máme naše skvělé vedoucí s praxí u bezpečnostních složek.

A jakých akcí se účastníme? Vyjma našich víkendovek a tábora jsme obsadili první a druhé místo na celorepublikovém závodě branných oddílů v bývalém vojenském prostoru v Milovicích. Účastníme se republikových setkání airsoftových oddílů. Například v roce 2021 jsme bojovali i proti obrněnému transportéru OT-64 Skot. Jezdíme skákat padákem a slaňovat v jeskyních. Na Pionýr však nezapomínáme! Zúčastňujeme se tradičního výročního ohně PS Dravci, Velikonoc, výletů i táborů a jezdíme pravidelně na brigády, kdy naši siláci společně s ostatními zvelebují prostory našich budov v Mařenicích i na Zásadě.

Pokud by měl někdo zájem a potřeboval pomoci vytvořit airsoftový (případně branný oddíl) nebo se chtěl jen přijet podívat, jak to u nás funguje na schůzkách či přímo na nějaké akci, můžete nás kontaktovat na Facebooku, kde vystupujeme jako Pionýrský Airsoftový Oddíl Sokoli. Nebo můžete psát na e-mail martanpecha@gmail.com. Rádi vás uvidíme!

27. 6. 2023, Tereza Paulíková Trojanová