Evidence přináší změny. Už máte datovou schránku?

Prosinec je tady a s ním i možnost přípravy evidence. Jako vždy je důležité zaznamenat všechny změny – v oddílech, ve skupině nebo u jednotlivých členů, ať už se jedná o adresy nebo o jiné kontakty.
Nezapomeňte, že informace o oddílech, klubech i skupině jsou zveřejňovány na webu, a proto je důležité mít údaje aktuální, obzvláště pokud třeba měníte časy schůzek.

Máte-li základnu, zkontrolujte také informace o ní, případně aktualizujte informace v pionýrském katalogu nemovitostí, pokud došlo k nějakým změnám, a doplňte i aktuální fotky.

Stejně důležité je aktivovat přístupy členům. Dorostli vám instruktoři? Jim i všem ostatním funkcionářům z jednotky nezapomeňte doplnit či aktualizovat v RISPu e-mail a aktivovat uživatele webu, čímž jim umožníte vstup do pionýrských aplikací, jako je např. E-moška nebo Přihlašovna.

Evidenci čeká několik změn, tou nejvýraznější je povinné zřízení datové schránky. Tato změna se dotkne všech, neboť bez jejího vložení bude RISP u odeslání evidence hlásit kritickou chybu.

Pokud zvažujete dle úpravy Stanov změnu související s PC, obraťte se na svou KOP, s níž změnu prodiskutujete.

Pokud nevyužijete možnosti připravovat evidenci s předstihem, pusťte se do ní co nejdříve v lednu.

Pozor! Pro úspěšné provedení evidence na rok 2023 bude pro všechny pobočné spolky povinné, aby měly zřízenou datovou schránku. Pokud si do 31. prosince 2022 datovou schránku nezřídíte, při provádění evidence RISP vyhodnotí situaci jako kritickou chybu a evidenci PS nedovolí odeslat ke schválení.

6. 12. 2022, Tereza Paulíková Trojanová