Babi, dědo zve do svého podzimního období

Podzimní období je spjato nejen s návratem do škol, ale třeba s výrobou a pouštěním draků nebo s podzimními prázdninami. A ke všem těmto aktivitám směřuje i nová sada úkolů z Babi, dědo.

Obrazek

Babi dědo podzimní období jde obdobně jako letní speciál plnit ve dvou formách, respektive ze dvou pohledů:

  • čas strávený s babi a dědou 
  • pionýrský čas, hledající babi a dědy z oddílového života.

 

První pohled směřuje tradičně k babičkám a dědečkům, vlastním, půjčeným nebo třeba těm z domovů pro seniory. Jenže se nám množily dotazy na směřování Babi, dědo více do života oddílů a tam vás láká Babi, dědo ve své druhé části.

 

Těšit se můžete na sadu zbrusu nových úkolů, kterých vám nabízíme celkem devět. Pustit se můžete např. do pečení zákusku s babičkou nebo do přípravy pikniku pro vedoucí, do historie míst, navštívených o podzimních prázdninách nebo výpravy za základní školou babičky nebo dědy, vzpomínek na 1. školní den nebo na 1. oddílovou schůzku a další.

 

Úkoly mohou děti plnit jako vždy se svými nebo půjčenými prarodiči, mohou aktivity zaměřit na domovy seniorů. V oddílech pak se staršími oddílovými nebo skupinovými vedoucími a to vše až do konce října. Do 5.11. nám můžete psát, jaké úkoly mají děti splněné. Více najdete na babidedo.cz

Zkuste se do podzimní části projektu Babi, dědo zapojit i vy.    

1. 9. 2021, Vendula Nejedlá