2. oddílová výzva - PIonýrská CEstovní Kancelář

Nestihli jste první výzvu? Nevadí. Pojďte zkusit tu další. Druhá oddílová výzva je již v běhu a tentokrát vychází z odborky Kulturního fandy. Pojďme společně sestavit nabídku Pionýrské Cestovní Kanceláře. A když píšeme společně, opravdu myslíme společně. Předpokládáme totiž zapojení dětí i vedoucích.

Obrazek

Každá správná cestovní kancelář má katalog. Zamyslete se, jaká krásná místa máte v okolí vaší klubovny (řekněme do 10 km od ní) a vytvořte jim jejich katalogové listy. Může se jednat o parky, kulturní památky, sportoviště nebo jakákoliv jiná zajímavá místa…  Naplánujte a dohodněte si v oddíle s dětmi, kdo jaký list katalogu připraví, včetně zajímavostí o místě a fotek. Sestavte si návodnou tabulku nebo osnovu, aby vám děti připravovaly listy stejně.

Čas máte do 17. 3., kdy nám zašlete nabídku vaší “cestovní kanceláře”. Nezapomeňte připojit tabulku, kde bude vyplněno, kdo všechno aktivitu připravoval. Jako u každé výzvy, šanci na odměnu má každý.

Třeba se zrovna váš katalog může stát tipem pro víkendovou výpravu jiného oddílu nebo si naopak vy vyhledáte tip u někoho jiného na vlastní oddílovou výpravu. Naším cílem je dát dohromady podklady pro jeden velký katalog pionýrské cestovní kanceláře.

TIP: Našli jste opravdu zajímavé místo? Zkuste se podívat, jestli má už svoji kešku. A pokud ne, zkuste založit tu pionýrskou (samolepky, tužky a logbooky si můžete objednat na E-mošce).

Tak neváhejte a pusťte se do založení vlastní cestovky :)

18. 2. 2021, Anna Nováková