Osmnácté výzvy jsou tu

Je březen a příroda okolo nás se probouzí. Všimli jste si těch změn venku? Co se ale nemění jsou naše Výzvy pro jednotlivce. Je tu opět nová sada tří výzev, ze které si můžeš vybrat ty, do kterých se chceš pustit a začít je plnit. Čas máš do neděle 14. března. Nezapomeň dát vědět o splněných výzvách svému oddílákovi a pak už se můžeš začít těšit, zda tě náš pionýrský pes vylosuje. Záznam z losování najdeš na youtube kanálu Pionýra.

Obrazek

Výzva: Protáhni se

Všechno je teď on-line a ty pořád musíš sedět u počítače. Tak se hezky zvedni, přijmi výzvu a udělej něco pro sebe. Alespoň pět dní v týdnu se pořádně protáhni. Pokud protahování do dnešního dne nebylo tvůj kamarád, začni nejprve se třemi jednoduššími cviky a pak každý den jeden přidej. Na konci týdne tak uděláš minimálně sedm cviků a to už je pěkná sestava na to, udržet své tělo v kondici. A jestli opravdu koukáš na obrazovku počítače nebo telefonu celý den, zkus si najít i cviky pro oční gymnastiku a přidat je ke své sestavě. V protahování vytrvej i po skončení této výzvy. :-)

 

Výzva: Vykouzli kulinářský pokrm z mrkve

Víš, co je Daucus carota? Je to kořenová zelenina Mrkev obecná, která se v české kuchyni běžně používá pro přípravu různých pokrmů. Najdi si nějaký zajímavý recept, kde bude mrkev nezbytnou surovinou a zkus jej připravit. Může to být salát, omáčka, příloha nebo i dort. Záleží jen na tobě, jaký recept zvolíš. A pokud máte doma zahrádku, tak v druhé polovině března už můžete začít vysévat mrkev na venkovní záhony. :-)

 

Výzva: Udělej příběh z fotek

Teď, když musíš být většinu času doma, máš příležitost se probírat fotkami -těmi novějšími i těmi staršími. Máš někdy pocit, že některé fotografie vyprávějí příběhy? Zkus vybrat ty vhodné a z nich nějaký příběh sestavit. Jak na to? Najdi minimálně patnáct fotografií a seřaď je za sebe (může to být například slideshow v powerpointu, nebo je můžeš vložit do wordu) tak, aby z nich bylo patrné o čem příběh je. Dej si pozor, aby z fotek byl patrný děj příběhu. Pokud nemáš žádné vhodné fotky, vyfoť si je. Pionýrský pes se už na tvůj příběh moc těší. 

Více o Výzvách: www.pionyr.cz/eodborky

8. 3. 2021, Anna Nováková

 

Fotografie