Činnost pionýrských oddílů a klubů je rozmanitá také díky tomu, že se na její tvorbě podílejí i děti.

Co dělat když… … přijde malér?!

Kdo nic nedělá, tomu se nic nepřihodí. My děláme. Takže se může přihodit, že vše nevyjde úplně, jak má. Nebo zasáhne nepřízeň počasí. Nebo přijdou zdravotní potíže. Je též jedno, zda jde o událost při schůzce v klubovně, na výpravě nebo na táboře. Nepříjemnost nás může potkat kdekoli a kdykoli.

Co počít, když se přihodí … mimořádná situace!?

1. Nejdříve poskytněte první pomoc. Záchrana života a zdraví je v každém případě prvotní.
  2. Vezměte rozum do hrsti: Zklidněte sebe a své okolí, postarejte se o děti! (zajištěním dozoru)
  3. Dle charakteru mimořádné situace už následují různé scénáře, záleží na tom, jde-li o zdravotní záležitost, přírodní kalamitu, krádež…

Stojí za to o mimořádné situaci informovat Ústředí Pionýra, často vám dokáže rychle pomoci.