Vedoucí oddílu své dobrovolné práci v průměru věnuje čas odpovídající polovičnímu pracovnímu úvazku. A za to si zaslouží velký dík.

Legislativní a ekonomická sekce (LES)

Náplň a poslání

Legislativní a ekonomická sekce při České radě Pionýra se ve spolku řadí mezi podpůrné pracovní orgány.

Jejím hlavním úkolem a cílem je zajištovat tvorbu a aktualizaci vnitřních předpisů spolku v návaznosti na aktuální znění Stanov a Programu Pionýra , změnu zákonů a jiných právních předpisů, které mají dopad na činnost našeho spolku.

Další úkolem sekce je pomáhat vytvářet metodické materiály, vzory dokumentů a návody. Ty především slouží pro uplatňování pokynů vyplývajících z přijatých vnitřních předpisů, mohou být nápomocny v procesních a administrativních úkonech, které činí funkcionáři spolku na všech úrovních.

Na vyžádání poskytuje rady nejen v oblasti legislativní, ale i ekonomické.

Sekce má také za úkol posuzovat žádosti o čerpání prostředků z Fondu obnovy majetku; může se na požádání vyjádřit k ekonomickým a legislativním otázkám pro VV ČRP a ČRP.

Zároveň spolupracuje i s ostatními sekcemi a pracovními orgány Pionýra, poskytuje jim součinnost v úpravě dokumentů v jejich působnosti a naopak využívá jejich zkušeností pro co nejlepší tvorbu materiálů pro spolek Pionýr

Jak sekce pracuje?

Sekce se schází dle potřeby několikrát ročně, většinou na on-line poradách.

Posuzuje návrhy změn dokumentů a směrnic a poté, co se konsenzuálně shodne na jejich znění, předkládá je na jednání České rady Pionýra nebo Výkonného výboru ČRP.

Svoji činnost konzultuje s ad hoc přizvanými odborníky jako jsou právní zástupce Pionýra (Michal Pokorný), členové Rozhodčí nebo Kontrolní komise Pionýra, odborníky z řad členů Pionýra. Inspirujeme se i použitým řešením v jiných spolcích.

Jako nástroje vnitřní komunikace používáme především Google disk, Google meet a e-mail.

Zapoj se i ty!

Hledáme ty, které tato témata zajímají a rádi s něčím pomůžou nebo se podělí o své nápady. Budeme rádi i za jednorázovou pomoc při navrhovaných změnách konkrétních směrnic.

Členové sekce
Jméno a funkce PS KOP Kontakt