Pionýr je jedním ze zakládajících členů České rady dětí a mládeže, která je dnes uznávanou reprezentací dětí a mládeže.

Mezinárodní činnost

Pionýr vytváří příležitosti pro překonávání hranic. Nejde přitom jen o překonávání státních hranic, ale především vlastní uzavřenosti. Vyrazit na cestu do zahraničí či hostit delegaci může jednotlivec, oddíl nebo pionýrská skupina, například na táboře.

Základní informaci o možnostech lze získat v publikaci Z klubovny až k oceánu. Aktuální nabídky je možné získat na našich stránkách pro členy. Případně se na nás můžete obrátit s žádostí o vyhledání mezinárodního kontaktu.

Našimi nejbližšími partnery pro rozvíjení mezinárodní spolupráce jsou (odkazy)

Projekty mezinárodní spolupráce – zejména v Evropě jsou také finančně podporovány.

Mezi nejvýznamnější zdroje patří:

• Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy – prostřednictvím dotačního programu, kterým je podporován Pionýr – uzávěrka žádostí bývá na konci letních prázdnin.
  • Program Evropské Unie – Erasmus plus – který mívá uzávěrky počátkem února, dubna a v říjnu (aktuální výzvy ale mají své konkrétní termíny).

V případě jakýchkoli dotazů se nebojte nás kontaktovat.