Babi, dědo…

Výzvy pro všechny (generace)

   

Zapojili jste se do pionýrských Výzev a je vám líto, že jsou jen pro členy? Máme tu pro vás novinku v podobě Výzev pro všechny. Nejedná se o standardní týdenní výzvy vycházející z pionýrských odborek, ale o výzvy s vlastní tématikou. 🙂

O co jde?

Výzvy pro všechny jsou úkoly pro děti, které necílí jen na naše členy, ale i na jejich kamarády či sourozence, jsou prostě pro všechny děti, které se chtějí zapojit.

Jaká je lhůta?

Lhůta je daleko delší než u normálních výzev, a to v řádech několika týdnů. Ta první běží od 11. 11. do 31. 12. a na zaslání prací od dětí máte čas do 6. 1. 2021. Další Výzva pro všechny nás čeká po Novém roce.

Jak zapojím děti?

Stejně jako u Výzev, splněné úkoly sbírají oddílový vedoucí. U nečlenů, kamarádů nebo sourozenců předpokládáme spojení přes oddílového vedoucího člena, který kamaráda nebo sourozence zapojil. Možná využijete příležitosti náborového charakteru. 😉

Splněné Výzvy pro všechny zašlete na adresu vyzvy@pionyr.cz.

První výzva pro všechny – Babi, dědo, vyprávěj…

První Výzva pro všechny tě zavede do literárního světa. Začni tím, že si dohodneš návštěvu dědy nebo babičky a poslechni si jejich vypravování o tom, jak vypadaly Vánoce, když oni byli malí. Může to být příběh, který prožili, může to být povídání o tom, jak jejich Vánoce vypadaly, to už necháme na tobě. A pak jejich příběh sepiš, můžeš ho kombinovat i se svým, se změnami, jak nyní trávíš Vánoce ty.

Vyhodnocení

Odevzdané literární práce dostane odborná porota, která se podílí i na hodnocení literární soutěže Pionýrského Sedmikvítku. Nejlepším autorům nabídneme postup do republikového finále Pionýrského Sedmikvítku. Všechny povídky připravíme k vydání v tematické publikaci. Ze všech zaslaných prací pak vylosujeme tři a jejich autory odměníme originálním tričkem Výzev pro všechny.

Tak neváhejte a motivujte k zapojení své děti, už teď se těšíme na jejich příběhy :).