Babi, dědo směřuje do 70. let

80. léta jsou za námi a projekt Babi, dědo přichází s novými úkoly, tentokráte ze 70. let.

Obrazek

V polovině sedmdesátých let se stává naším prezidentem Gustav Husák. 27. října 1975 byl v Mostě při záchranných pracích po kolejích přesunut kostel Nanebevzetí Panny Marie o 841 metrů. O rok později je založena Charta 77, která se hlásí k respektování lidských práv a základních svobod. 1. ledna 1973 Československá pošta zavedla PSČ. A taky jsme se zapsali do dějin kosmonautiky - Vladimír Remek od 2.3.1978 strávil týden na kosmické lodi Sojuz 28. To a mnohem více jsou sedmdesátá léta, pojďme do nich společně nahlédnout prostřednictvím nových úkolů.

 

Opět pro vás máme sadu úkolů z oblasti filmu, módy, hudby, výprav, sportu, událostí, dobových předmětů a jeden úkol časový, a co jiného v březnu a dubnu, než Velikonoce :), ale nebojte se, úkoly nejsou úplně stejné jako v letech osmdesátých, tentokráte můžete třeba točit scénku z hudebního filmu, kreslit komiks, háčkovat módní doplněk nebo plést pomlázku a další. Všechny úkoly naleznete na babidedo.pionyr.cz.

 

A jak na to? Děti si s prarodiči vypráví o sedmdesátých letech, o jejich vzpomínkách na tuto dobu a společně vybírají, do kterého úkolu se pustí. 

 

Informaci o splněných úkolech nám společně s vyplněnou tabulkou posílejte na babidedo@pionyr.cz, nejpozději do 5. května. Po vyhodnocení čekají zajímavé odměny nejen na vylosované děti, ale také na babičky nebo dědečky.

 

Tak neváhejte a pusťte se do toho, nakoukněte do sedmdesátek :).

 

15. 3. 2021, Vendy Nejedlá