Devatenácté výzvy - nenechte je utéct

S železnou pravidelností se každé pondělí objevují týdenní Výzvy pro jednotlivce. Třetí březnová sada je tu. Vyber si tedy ze tří úkolů ty, do kterých se tentokrát pustíš a začni je plnit. Všechno musíš stihnout do neděle 21. března. Nezapomeň dát vědět o splněných výzvách svému oddílákovi a pak už se můžeš začít těšit, zda tě náš pionýrský pes vylosuje. Záznam z losování najdeš na youtube kanálu Pionýra.

Obrazek

Výzva: Vyrob anděla

Víš o tom, že anděl je symbol míru a naděje? Zkus se na chvíli stát kutilem a nějakého pěkného anděla vyrobit. Použitý materiál a výrobní postup je jen na tobě. Tak se kolem sebe pěkně rozhlédni, sežeň si potřebný materiál, pomůcky a nástroje a pusť se do toho. Pokud budeš potřebovat, požádej o pomoc rodiče nebo nějakého dospěláka. Pionýrský pes už se na fotografie andělů a andílků z betonu, papíru, dřeva,... nebo dokonce i ze sněhu (podle předpovědi počasí prý bude sněžit) těší.

 

Výzva: Čti knihu

Máte doma knihovnu nebo alespoň poličku s knihami? Zkus se podívat, zda tam není taková, která by tě zaujala. Zkus si ji vzít a číst. Pokud se nezačteš hned do první knihy, nevzdávej to a vyber si jinou. Čtení je velmi důležité, jen si umět vybrat. Představ si, že jsi v restauraci a vybíráš si z jídelního lístku. Také je něco, co máš raději. Ale teď k samotné výzvě: Přečti alespoň 4 dny po sobě minimálně 30 stránek v knize a kdo ví, třeba se ti povede přečíst ji celou.

 

Výzva: Zorganizuj námořní bitvu

Zásah, potopena! To zazní mnohokrát při hře lodě. Pokud ji neznáš, najdi si pravidla. Hra není vůbec složitá. Teď už jen vezmi čtverečkovaný papír, tužky, sežeň hráče a zorganizuj turnaj. Třeba můžeš námořní bitvu zorganizovat i s kamarády a kamarádkami z oddílu on-line. Nebo si zahraj doma s rodinou. A nezapomeň připravit odměnu pro vítěze. :-)

Více o Výzvách: www.pionyr.cz/eodborky

15. 3. 2021, Anna Nováková

 

Fotografie