Pionýr je jedním ze zakládajících členů České rady dětí a mládeže, která je dnes uznávanou reprezentací dětí a mládeže.

Detail akce

Název:  Zažehněme ohně
Pořadatel:  Pionýr, z. s.
Datum:  21. 3. 2020 16:30
Lokalita:  Česká republika
Kraj:  Celá ČR
Popis:

REPUBLIKOVÁ AKCE JE V TOMTO TERMÍNU ZRUŠENA

Jak spojit něco typicky pionýrského s oslavami a ještě se přitom zviditelnit? V tradiční den spojený s počátkem jara v sobotu 21. 3. v podvečer zapálíme na co nejvíce místech po celé republice pionýrské ohně. Přivítáme tak jaro, přilétající vlaštovky a pokusíme se o nový český rekord v počtu ohňů zapálených ve stejný čas!

Kde a jaký oheň?

Takový, jaký bude na zvoleném místě vhodný. Pionýrské ohně se rozhoří po celé naší republice.

• U klubovny, na místě pravidelné činnosti.
  • Při oddílové výpravě může jít například o potřebný užitkový oheň.
  • Na oddílových nebo skupinových tábořištích či základnách mohou být zapáleny slavnostní ohně.
  • Na akci pro veřejnost organizované například ve spolupráci s místním partnerem může hořet klasický buřťák.
  • Na jinak zajímavých místech, tam, kde se oheň bude dobře vyjímat. Například na nejvyšším kopci v okolí.

Vždy musí jít o nějaké místo požárně bezpečné, s čímž souvisí i zvolený termín.

Pokusme se společně o rekord

Máme s agenturou Dobrý den sjednaný pokus o zápis do České knihy rekordů. A je jen na nás, zda počet ohňů bude dostatečný.

Rekord spočívá v současném zapálení ohňů právě v jeden okamžik, a to v půl páté odpoledne.

Jakým způsobem (foto, video) budou dokládány jednotlivé ohně, bude upřesněno na tomto webu.

PIONÝŘI, 21. BŘEZNA 2020 V 16.30 TO PROSTĚ ZAŽEHNĚME!

Důležité informace k přihlašování

V následujícím přehledu, prosíme, uveďte všechny údaje o akci, kterou chcete zapojit do projektu Zažehněme ohně! Zvlášť chceme upozornit na souřadnice místa, kde bude oheň zapálen – jsou důležité proto, aby se správně zobrazilo na mapě na stránkách „ohňů“ pro veřejnost. Prosíme také o uvedení kontaktní osoby včetně opravdu funkčních údajů (e-mail, telefon) pro další komunikaci.

Pokud se budete chtít na cokoli zeptat, obraťte se na ústředí Pionýra (Jakub Kořínek, jakub@pionyr.cz, 777 745 886).

Vaše akce se v případě, že zatrhnete možnost "Otevřená akce", zobrazí v přehledu otevřených akcí pro veřejnost. Po odeslání formuláře již nebude možné z vaší strany změnit údaje, které se zobrazují veřejnosti. Pokud byste ovšem potřebovali pozměnit třeba znění popisu nebo místo, obraťte se na webmastera (Matěj Zíka, matej@pionyr.cz, 777 870 486).

Letáček s prostorem pro doplnění údajů o vašem ohni si můžete stáhnout zde.

Uzávěrka přihlášek:  11. 3. 2020
Lokalizace:  Celorepubliková