Aktuality

 

 

Letní tábor PS Mír Domažlice – Cesta kolem světa

Táborová Cesta kolem světa skončila, všichni už jsou doma a zbývají jen vzpomínky. Bylo to 14 dní plných zážitků, dobrodružství, občas strachu, ale také sluníčka, pohody, legrace a kamarádů. Procestovali jsme celý svět. V Itálii jsme vařili špagety a chytali mafiány, v USA jsme rapovali, poznali moudrost indiánů a vyzkoušeli své štěstí v kasinu. V Jižní Americe jsme dopadli drogový gang a pobavili se na karnevalu v Riu. Zastávka Papua-Nová Guinea byla dost nebezpečná, ale s místními domorodci jsme se nakonec také skamarádili. Japonsko nás okouzlilo svými technickými vymoženostmi, v Číně jsme se zúčastnili náročného terénního běhu Dragon Run. V Indii jsme pomáhali čistit řeku a třídit odpad, vyzkoušeli jsme i meditaci. Nehoda letadla v Rusku nás trochu zdržela a zkomplikovala nám další cestu. Museli jsme přistát v Sýrii, kde právě probíhala občanská válka – tak tak jsme vyvázli. Zachránili jsme se rychlým odjezdem do Rumunska, což ovšem nebyla zrovna výhra, neboť jsme na vlastní kůži zažili, že pověsti o upírech asi nejsou jen pověsti… V Africe jsme si mysleli, že už máme vyhráno, ale nastaly další komplikace… se všemi těžkostmi jsme se ale dokázali vypořádat, a tak nakonec všechno dobře dopadlo. Velké díky patří všem, kdo se na přípravě a chodu tábora podíleli. A také velká pochvala všem dětem – byli jste skvělá parta! 

 

Dáša Čechová

 


 

Republikové airsoftové setkání Valhalla

Konečně to přišlo! 3. pionýrské airsoftové setkání, na které jsme se už od začátku školního roku těšili a připravovali, se konalo 4. 5. – 6. 5. 2018. Naše jednotka obdržela dopis, který nás povolával na obranu hranic Česka proti vnějším agresorům. Tak jsme si sbalili výbavu a vydali se do Lišic, kde se celá operace s označením „Valhalla“ odehrávala.

Po ubytování a slavnostním zahájení nás čekala noc plná napětí, protože jsme museli držet hlídku v sektoru základny, které hrozilo napadení. Konečně se poplach ozval kolem půl druhé v noci, ale hlídky se měly na pozoru a žádný nepřítel do základny nepronikl.

Druhý den ráno jsme vstali, rychlá snídaně a hned znovu do akce, tentokrát dobývat základnu. A i když byl náš útok neúspěšný, byla to sranda a užili jsme si to. Odpoledne si pro nás organizátoři připravili několik soutěží, jako například střelba z luku, střelba ze vzduchovky, hod kládou a střelba za pohybu, ve kterých si i naše jednotka vydobyla několik prvních míst!

Po zkušenosti z předchozího dne jsme se v neděli dopoledne vydali na akci mnohem lépe připravení a tentokrát jsme nejen přežili, ale v přestřelce týmů „všichni proti všem“ jsme pár týmů zlikvidovali, a tak jsme se s klidným svědomím a spoustou skvělých hlášek a zážitků mohli vrátit domů.

Co nás za další velkou akci čeká teď? No přeci náš letní airsoftový camp!

 

Jakub Čech