Jsem Pionýr, jsem vidět!

Výsledky z prvního kola soutěže

PS Tuláci Klatovy
http://www.tulaciklatovy.cz/index.php/aktuality 
https://www.facebook.com/tulacikt/?ref=bookmarks  
 
PS Jitřenka Kdyně
https://youtu.be/QBaTpgOLAwg – oddíl sportovka
https://youtu.be/nvOlxyBLGZk – oddíl partička
https://1url.cz/@oddil_pohoda – oddíl pohoda
FB: skupiny  https://www.facebook.com/psjitrenka/  

 
PS Dobřany
https://dobrany.pionyr.cz/217-2/ – oddíl delfín 
 
PS Čtyřlístek 
 
PS Hrádek

 

PS Hrádek u Rokycan

 Oslava MDD v pohádkovém lese

Zástupci našeho oddílu Mraveniště z Pionýrské skupiny Hrádek, každoročně pomáhají s organizováním oslavy Mezinárodního dne dětí v Hrádku.  Některý rok jsme pomáhali v domě kultury nebo v tělocvičně. Dva roky je oslava spojená s pohádkovým lesem.

Víte jak taková příprava probíhá? Nejprve nám naše vedoucí Vlasta řekne datum konání. Potom se domluvíme na jaká stanoviště půjdeme a co budeme mít za masky.

Pak následuje shánění obleků. Něco máme na skupině, něco nám vozí z Plzně a něco si tvoříme s maminkami doma. Letos byla oslava v pátek 31.5.2019 v lese u pionýrských chatek. Trasu  pohádkového lesa, který je vlastně závod dvoučlenných hlídek, vyznačily krepovým papírem naše vedoucí Vlasta  a Zdenka. My jsme se spojili s dalšími zástupci oddílů Tykadla, Dráčata, Chameleoni,Lvíčata a Liščata. Oblékli jsme si úbory a odešli jsme na stanoviště. To proto, aby nás předem nikdo neviděl.

U chatek zatím probíhal nástup 80 děvčat a kluků.  Dostali startovní čísla a průkazy. S mrňatama mohli jít i rodiče. Skoro dvě hodiny jsme dávali hlídkám úkoly. V lese nám bylo docela chladno,ale to nevadilo.

U chatek zatím byl další program. Sedělo se u táboráku a pekly se špekáčky, mohlo se střílet z airsoftových pistolí nebo si užívat pouťové atrakce. Byl tam také westernový koník, na kterém se děti mohly povozit.

Když byl konec závodu v pohádkovém lese, pomáhali jsme celou trasu a stanoviště uklidit.

Na závěr jsme se všichni sešli u chatek a zavolali jsme našeho maskota, pionýrského psa Tobíka. Ten pomáhal rozdávat odměny , diplomy  , sladkosti a různé pionýrské suvenýry. Celkem se nás sešlo přes stovku. Vedoucí nás chválili , že jsme se dobře do celého odpoledne zapojili. Měli jsme z toho radost.

Za oddíl Mraveniště  : Václav Šmejkal a Václav Šefl