Aktuality

 


 

HORKÉ NOVINKY 21. 2020/2021

Sdělení VV ČRP k aktuální situaci

V souvislosti s ukončením platnosti nouzového stavu projednal Výkonný výbor ČRP na svém pracovním setkání, 13. února 2021, vzniklou situaci a potvrdil platnost Pokynu předsedy Pionýra (č. 03/2020) vážícího se k zákazu prezenční činnosti s dětmi pro další období.

Podmínky průběžně sledujeme a vyhodnocujeme. Po vyjasnění základních pravidel vás budeme informovat.

Děkujeme za trpělivost – Výkonný výbor ČRP.

 


 

HORKÉ NOVINKY 20. 2020/2021

 

Webinář na téma Vedení porad

Ve čtvrtek 18. 2. od 18:00 se bude konat všem pionýrům přístupný webinář (webový seminář) s tématem Vedení porad. Poslechněte si ověřené rady a naučte se nové postupy, kterými uděláte své porady efektivnější.

Webinář povede Michal Horký. Pionýr, který má jak odborné vzdělání, tak mnoho zkušeností a seminář na toto téma již několikrát s pozitivními ohlasy vedl.

Odkaz na kterém webinář proběhne: https://meet.google.com/esr-gtkv-iqp

Odkaz na událost na FB: https://www.facebook.com/events/761367187814974

Nezapomeňte na zasilatelské soutěže Pionýrského Sedmikvítku

Připomínáme, že se blíží termíny pro závěrky dvou soutěžních oblastí Pionýrského Sedmikvítku. Do 20. února můžete zasílat soutěžní práce do oblasti Výtvarná činnost a do 28. února soutěžní práce pro fotosoutěž Clona. Bližší informace o Pionýrském Sedmikvítku, včetně přehledu termínů konání oblastních kol, najdete na sedmikvitek.pionyr.cz.

PS MOV Střelka hledá táborovou základnu

PS MOV STŘELKA Kostelec nad Labem hledá na léto 2021 od začátku července do první poloviny srpna táborovou stanovou základnu minimálně na 10 dnů s kapacitou cca 30 až 40 účastníku, nejlépe u lesa, s vybavenou kuchyní na vaření.  Kontakt, e – mail:  generaljirka@seznam.cz, telefon: 721 421 321.

 


 

HORKÉ NOVINKY 19. 2020/2021

Podklady k investičním požadavkům na 2021-2027

MŠMT nás prostřednictvím kanceláře ČRDM vyzvalo k dodání podkladů k doložení investičních potřeb pro uvedené období.

Termín pro dodání podkladů je do 4. února 17.00 na adresu kaca@pionyr.cz.

K dispozici je tabulka pro vyplnění – jedná se pouze o stavební investice. První dva řádky slouží jako návod (představa), jak má podklad být zpracován.

Požadavky by měly být reálné – tedy s odpovídajícím poměrem cena – výkon a současně by celkové náklady měly odpovídat rozsahu využívání majetku pro činnost spolku. Nemusí se jednat jen o základny, může to být i zázemí pro celoroční činnost – vlastní klubovny.

Z dotace nebude možné hradit investice do  objektů užívaných ke komerčním aktivitám.

Podrobnější informace k tomu, jakým způsobem bude MŠMT podklad dále využívat, nemáme k dispozici. Je možné, že bude sloužit pouze pro projednávání programu s Ministerstvem financí a je také možné, že k němu bude v nějaké podobě přihlížet pro následných výzvách v rámci programu, pokud bude schválen.

Vyplnění podkladu rozhodně nenahrazuje předložení žádosti o dotaci, ta se bude případně předkládat na základě vyhlášené výzvy. Pro jednotlivé výzvy pak budou platit zřejmě specifická pravidla návazně na jejich zaměření.

Případné nejasnosti lze řešit i telefonicky na 777248728 – Kateřina Brejchová.

Než zvednete telefon, pak vězte, že:

–      víme, že termín je šibeniční – nic s tím neuděláme,

–      víme, že obdobné podklady jsme sbírali již v roce 2017, nicméně řada z předchozích požadavků už nemusí být aktuální.

PS Dravci – oddíl Sokoli hledají táborovou základnu

PS Dravci oddíl Sokoli hledá na léto 2021 od druhé poloviny července do srpna táborovou stanovou základnu s kapacitou cca 30 až 40 účastníku, u lesa s vybavenou kuchyní na vaření. Kontakt, e – mail:  vaclavprusak@seznam.cz, telefon: 773 774 200. Děkuje Václav Prušák.

 


 

Oddíl Čtyřlístek na vánoční výpravě

 

Členové oddílu Čtyřlístek vyrazili 20.12.2020 na vánoční výpravu na vrch Kočičák po naučné stezce, kde pro ně byla připravena  detektivní hra, kterou zdárně dokončili. Poté společně obdarovali zvířátka „ozdobeným“ stromkem.

 


 

PS Chomutov – Cukroví pro zdravotníky = naše díky