Aktuality

 

Přihlášky na letní tábor již ke stažení

ZDE >> ODDÍL ČTYŘLÍSTEK << ZDE

 


 


 

 


 

 


 

HORKÉ NOVINKY 24. 2020/2021

 

Spouštíme kurzy instruktorů v kombinované podobě

Pionýrská vzdělávací centra nabízejí kurzy KIP v kombinované podobě. Jsou určeny pro ty, kteří celoročně pracují s dětmi v oddíle a kvalifikaci v této době potřebují získat. Kurz se skládá ze dvou částí. Teoretické, kdy účastníci studují z materiálů na webu, a praktické části zaměřené na zdravovědu a první pomoc. Praktickou část mohou absolvovat až po úspěšném splnění testu z teorie.

Zájemci se mohou přihlásit se do těchto kurzů prostřednictvím Přihlašovny. Pozor, většina kurzů je nastavena jako regionální, tedy pouze pro členy KOP. K tomu, aby se zájemce na kurz mohl přihlásit, musí být přihlášený na stránkách pro členy (musí mít v RISPu zadanou e-mailovou adresu a nastaveného uživatele webu).

Bližší informace zjistíte u garantů svých PVC nebo na mailu anna.novakova@pionyr.cz

 

Kurz HVDT v on-line podobě

Pro zájemce o získání akreditované kvalifikace Hlavního vedoucího dětského tábora je vypsán on-line kurz HVDT na Přihlašovně. Zájemce o přihlášení do kurzu z řad Pionýra musí být držitelem KOV a mít věk 21 let. Pro bližší informace pište na anna.novakova@pionyr.cz. Doporučujeme, aby na táboře byli vždy alespoň dva táboroví pracovníci s touto kvalifikací.

 

Vkládání táborů na webu ODT

Vzhledem k chystaným změnám ve formuláři je v tuto chvíli vkládání táborů vypnuto, k obnově dojde co nejdříve v následujících týdnech.

Myslíte na Babi, dědo?

Babi, dědo vzpomínka na 80. léta končí již tento víkend. Pokud máte nějaké příspěvky, nezapomeňte nám je poslat, společně s fotkou, videem nebo vyprávěním na babidedo@pionyr.cz, nezapomeňte také na vyplněnou tabulkou.

Sběr bezmasých receptů

 Tábory se blíží a s nimi i plánování ideálního jídelníčků pro děti i vedoucí. Ráda bych vytvořila inspirativní kuchařku s recepty na bezmasá jídla, která chutnají dětem a dají se vařit na táborech i výpravách.

A proč bezmasá? Cílem výsledné databáze receptů/kuchařky je ukázat všem kuchařům a kuchařkám na akcích pro děti, že jde vařit i bez masa. Omezit jeho množství v jídelníčku se vyplatí z několika důvodů, které se dočteš přímo ve formuláři.

Pokud se na tomto počinu chceš podílet. Vyplň svoje recepty do tohoto formuláře: https://forms.gle/bK6L8NHUjfsRwnzL8 nebo ho pošli dál lidem, o kterých víš, že by je zaujal.

Odpovědi jsou volně přístupné: http://bit.ly/3bHHasb

 Výsledkem bude elektronická kuchařka, která bude volně distribuována všem zájemcům, a poputuje různými informačními kanály.

Budu ráda, když tato výzva poputuje dál lidem, o kterých víš, že by je zaujala.

 


 

HORKÉ NOVINKY 23. 2020/2021

 

Přímé projekty

S ohledem na dlouhodobý zákaz prezenční činnosti s dětmi a mládeží žádáme všechny pobočné spolky, které předkládali požadavek v části přímé projekty, aby svůj požadavek ve stejném formátu (2 tabulky) zaktualizovali s ohledem na skutečnost, že prezenční činnost nebude s velkou pravděpodobností i v dalších týdnech možná. Týká se především otevřených akcí a akcí pro neorganizované děti a mládež, aktivit v oblasti integrace, volnočasových klubů.

Současně sdělujeme, že podpora pro příměstské tábory bude poskytována pouze formou vzdělávacích dní, výzva k těmto aktivitám bude vydána v průběhu března jako samostatná vnitřní výzva spolku. Do aktualizovaného požadavku tedy příměstské tábory nezahrnujte.

Upravené požadavky odešlete na kaca@pionyr.cz  co nejdříve, nejpozději do 8. března 2021.

 

2. kolo Babi, dědo finišuje

Už jen příští týden zbývá na zaslání příspěvku do Babi, dědo, vzpomínka na 80. léta. Úkoly si můžete připomenout v Mozaice nebo na webu. A ať už jste se pustili do filmového úkolu, hudebního, výpravy, módy nebo dalších, nezapomeňte nám zaslat svůj příspěvek na babidedo@pionyr.cz. A pokud vaše děti zatím žádný úkol nesplnily, nevadí, mají ještě pár dnů čas, a tak stačí oslovit babičku nebo dědu, vybrat úkol a pustit se do plnění.

Nabídka pronájmu budovy na letní prázdniny

Nabízíme k pronájmu pevnou budovu, která se nachází 2 kilometry za Jedovnicemi v Moravském Krasu.

Volné termíny : 31.7. – 7.8. 2021 a 21.8. – 28.8. 2021

Zděná budova je zcela vybavená – obsahuje jídelnu, spíž, vybavenou kuchyň kamny a plynovým sporákem, 2x lednice, 6x splachovací WC, 3x sprchy – vše připojeno na místní vodovod. V létě je přistavěno 30 stanů s podsadou (kapacita 60 osob). Pevnou budovu možno využít od jara do podzimu na víkendové akce a prázdniny. Kapacita pevné budovy je 20 osob.  Více na www.pionyr.jedovnice.cz

 


 

HORKÉ NOVINKY 22. 2020/2021

 

K možnostem jednání orgánů (setkávání)

Na zákazu prezenční činnosti s dětmi se nic nemění. Ovšem – usnesení Vlády ČR (ze dne 14. února 2021 č. 127, část VI., s. 3) umožňuje prezenční jednání orgánů, případně volbu členů orgánů. V praxi to čteme tak, že orgány (dospělých) se mohou scházet a pracovat. V případě, že se jednání bude účastnit více než deset lidí, je nutné, aby měli účastníci minimálně antigenní test, dodržovali rozestupy dva metry a používali respirátory nebo chirurgické roušky. (Maximální počet osob je stanoven na 50, pokud nejde o zasedání nezbytné pro splnění zákonných povinností.)

Semináře k realizaci aktivit projektu Zlepšovadlo

Připomínáme termíny seminářů k realizaci aktivit projektu Zlepšovadlo (Šablony OPVVV).  V rámci programu se dozvíte, jak připravit a zrealizovat aktivitu v rámci projektu, jaké jsou její finanční možnosti i úskalí při realizaci a přípravě zprávy.

Pro všechny nové budou informace o vzdělávání dobrovolníků – možnost účasti na vzdělávacích programech v systému DVPP.

Seminář 24.2. je určen pro již realizující pionýrské skupiny, připomeneme nejčastější chyby, zopakujeme pravidla pro vzdělávání KA2 a KA3, vzájemně si vyměníme nápady a zkušenosti. Kolegové metodici budou mít připravenu nabídku na řešení pro některé nejpalčivější části – tedy zpracování ZORKy.

Seminář 10.3. je určen pro zájemce, kteří se chtějí o projektu něco dozvědět, případně se do něj nově zapojit.  Dozvíte se, jak je možné z projektu realizovat projektový den v klubovně nebo výjezdní formou, jak je možné podpořit vedoucí při přípravě běžných oddílových aktivit, jak zaplatit odborníka, který nám pomůže při nových typech činnosti nebo jak je možné zúčastnit se nějakého zajímavého kurzu v systému DVPP.

Přihlášky na oba semináře najdete na Přihlašovně.

 

2. oddílová výzva je tu

„PICEK“ – neboli pionýrská cestovní kancelář je druhou oddílovou výzvou. Zvládnete připravit vlastní nabídku cestovní kanceláře?

Zamyslete se, jaká krásná místa máte v okolí vaší klubovny, řekněme do 10 km od ní. Může se jednat o parky, kulturní památky, sportoviště nebo jakákoliv jiná zajímavá místa…  a vytvořte katalog cestovní kanceláře. Naplánujte a dohodněte si s dětmi, kdo jaký list katalogu připraví, sestavte třeba návodnou tabulku nebo osnovu. Katalog nezapomeňte doplnit o fotky a možnosti ubytování a stravování.

Povede se nám vytvořit společnou pionýrskou cestovní kancelář? Tipy na výlety pro všechny oddíly? Zkusme to. Více na webu pionýra.

Údržba serveru Pionýra

V úterý 23. 2. v čase od 1.00 do 3.00 proběhne údržba serveru Pionýra, v tuto dobu bude pravděpodobně docházet k výpadkům všech webů a aplikací, které na serveru běží, tedy kromě hlavního webu také aplikace pro členy a weby pobočných spolků.

Předem se omlouváme za komplikace.

 

Zadávací dokumentace RISP

To, že je v plánu nový RISP asi nebude pro nikoho žádné tajemství. Zadávací dokumentace je nyní v dokončovací fázi, a tak vám nabízíme její okomentování. Pokud s RISPem pracujete na jakékoliv úrovni – klub, oddíl, PS, KOP a máte zájem se na ni mrknout, ozvěte se na vendy@pionyr.cz. Nyní je ten nejvhodnější okamžik na vlastní poznatky k systému. Děkujeme.

 


 

HORKÉ NOVINKY 21. 2020/2021

Sdělení VV ČRP k aktuální situaci

V souvislosti s ukončením platnosti nouzového stavu projednal Výkonný výbor ČRP na svém pracovním setkání, 13. února 2021, vzniklou situaci a potvrdil platnost Pokynu předsedy Pionýra (č. 03/2020) vážícího se k zákazu prezenční činnosti s dětmi pro další období.

Podmínky průběžně sledujeme a vyhodnocujeme. Po vyjasnění základních pravidel vás budeme informovat.

Děkujeme za trpělivost – Výkonný výbor ČRP.