oddíl Ještěrky

Stručné představení

• pro děti od 10 let věku (po dohodě i mladší)
  • všeobecné sportovní aktivity
  • tábornické dovednosti
  • pravidelné schůzky v úterý od 16:00 do 18:00

Vznik a historie oddílu

1.9.2021 nově založený oddíl, který vede letitý člen PS Chomutov Ondřej Wessely s podporou dalších členů skupiny a bývalých členů skupiny, kteří se k činnosti s dětmi vrací. Na výjimky nováčků u Pionýra jsme všichni prošli některým z tradičních oddílů PS Chomutov a to buď oddílem Rolničky, nebo oddílem Čtyřlístek. Zde jsme se mnohé naučili a prožili velké množství krásných chvil.

Oddílová činnost

Činnost a nabídku PS Chomutov tak s oddílem Ještěrky rozšiřujeme a pro děti od 10 let (s výjimkami po dohodě i mladší) nabízíme všeobecně sportovní činnost.

Sport a pohyb je pro nás zábava. Žádný dril a závodní výkony u nás ale nehledejte. Výlet na kole, projížďka na kolečkových bruslích, koloběžky, sjíždění řeky na kánoi, lezení po umělé stěně a Via ferrata, nebo třeba míčové hry, ping-pong, Bram-ball a další pohybové aktivity jsou náš cíl.

Oddíl Ještěrky své členy dále naučí základní tábornické dovednosti. Znalost práce s mapou a buzolou, orientaci, typy a využití ohňů, rozdělání ohně různými způsoby, přespání ve volné přírodě, první pomoc, nebo znalost šifer a přírody.

Základním pilířem však je především budování kamarádských vztahů, možnost se všeobecně rozvíjet a hlavně smysluplně využít volný čas.

Vedoucí oddílu:

Wessely Ondřej