Úvod

Pionýr, z.s. – Moravskoslezská krajská organizace (PMKO) je organizační jednotkou spolku Pionýr, která zastřešuje pionýrské skupiny v Moravskoslezském kraji. PMKO poskytuje servis pro činnost pionýrských skupin a oddílů. V Moravskoslezském kraji je Pionýr reprezentován krajskou organizací na úrovni kraje, komunikuje se státní správou a dalšími institucemi a organizacemi. PMKO také zajišťuje vzdělávání od instruktorů až po hlavní vedoucí dětských táborů a dále pomáhá realizovat programy pro děti a mládež.

V našich pionýrských skupinách a oddílech děti poznávají nové kamarády a zažívají nová dobrodružství. Děti tak získají nové poznatky, dovednosti, ale také pozitivní vztah k přírodě. Z dětí se pak později stávají instruktoři a vedoucí a vychovávají tak další pionýry.

Na těchto stránkách můžete najít kontakty na všechny pionýrské skupiny Moravskoslezského kraje, informace o akcích pro děti, které tyto skupiny připravují a další zajímavosti ze života pionýrů.

Plánovaná akce:

Náš kraj se bude prezentovat na akci BAMBIFEST 2022, který proběhne 10. 9. a 11. 9. 2022 v Ostravě na loukách u Koliby v Bělském lese.

• BAMBIFEST je největší přehlídka organizací a skupin naplňujících volný čas dětí a mládeže.
  • Jedná se o dvoudenní víkendovou akci ve venkovním prostředí (louka, les). Spolky, kluby, oddíly, SVČ, DDM apod. mají možnost se prezentovat buď ve stánku, anebo na pódiu dle jejich zaměření činnosti, a to zcela zdarma.
  • Příchozí návštěvníci na akci mají možnost si postupně projít všechny stánky účastníků či shlédnout vystoupení na pódiu a vybrat si volnočasovou aktivitu pro sebe či své děti.
  • BAMBIFEST umožňuje dětem a mládeži vybrat pro sebe nejlepší volnočasovou aktivitu.
  • Vstup na akci je zdarma.

Přijďte do našeho stánku a přesvědčte se, že Pionýr je pro Vás ta nejlepší volba. Další informace naleznete zde ostrava.bambifest.cz