Aktuality

Schůzka oddílu PS Jindřichův Hradec bude 28.5. od 16.00   Huráááá a testy nám netřeba Hurááá  Sraz v klubovně. 

 

 


Pionýři do vesmíru!!!

 

Ahoj posádko naší rakety,
za minulý týden jsme společně zdolali 543,94 km. Není to špatný výkon, ale začínáme se propadat. Startovali jsme ze sedmnácté pozice a nyní jsme se propadli na 24. místo. I přesto, že na příští týden hlásí ochlazení, tak věřím, že všichni nazujeme tenisky, nebo dupneme do pedálů a zase nějaké km pokoříme.
Každý týden v neděli, se vám připomínám a prosím o nahlášení km. I tak na to někdo zapomíná. Pokud se mi neozýváte, tak já o vašich km nevím a zbytečně o ně přicházíme. A to je fakt škoda, protože každý km se počítá. Komu to vyhovuje, tak může posílat km každý den.
 
Přeju vám hodně radosti z pohybu při zdolávání naší vesmírné trasy a těším se na další zprávy od vás.
 
Ahoj Andrea 

 

 

Pionýři do vesmíru, tak se jmenuje nová pionýrská iniciativa k rozpohybování lidí všech věkových kategorií, která právě dnes odstartovala. Reaguje na situaci, kdy jsme dlouhé týdny většinou seděli doma a pohybu bylo málo. Hlavním cílem je pomocí chůze, ale třeba i běhu, jízdy na kole, koloběžce či na bruslích se dostat ve vesmíru co nejdál – třeba na Měsíc a kdo ví, možná ještě dál. Možností je mnoho a záleží jen na nás, co všechno z vesmíru uvidíme. 

 

A jak naše raketa funguje?

Naši vědci sestrojili raketu, jejíž pohon je zcela ekologický a šetrný k okolnímu prostředí – stačí jen vaše energie. Hledáme dobrovolníky, kteří nám ve vymezeném období pomohou s raketou doletět co nejdál to půjde. Pomoci může každý – dítě, rodič, babička nebo dědeček, vedoucí a instruktoři oddílů nebo kolemjdoucí, který chce raketu „posunout”. 

 

Jak budeme energii získávat?

Každý den (nebo týden, to je na tobě) nám dejte vědět, kolik jste ušli kroků nebo najezdili kilometrů na bruslích, koloběžce či kole. Jen tak, žádná kontrola. Věříme vám, věříme v pionýrský ideál Pravda!  Andrea to zapíše a odešle do centrální databáze. Nicméně tabulku si vede i pro nás a na toho nejlepšího čeká odměna.

 

A ještě videoukázka. Tady už začali a část posádky určitě znáte.

 


 

 

Letní tábor Stálkfield 2021

 

Bude!!! Říká se, že když si něco moc přejete, tak se to stane. Já si to přeju móóć. Když mi pomůžete, tak se to stane. 

Letošní dobrodružství bude trošku do žluta. Neprozradím jak moc. Trošku překvapení neuškodí.

 

Program tábora připravuje léty ověřená parta vedoucích a instruktorů opět doplněná o „odrostence“. V překladu jsou to ti co v loňském roce oslavili 15tý rok.

 Připomínám, že počet míst je tradičně omezen na 48. Takže kdo zaváhá, tak ….. Nejede přeci! Přihlášky najdete v záložce letní tábor. A pokud jste s námi ještě nikdy nejeli, tak fotky z předchozích táborů jsou v záložce fotogalerie. Nezapomeňte do obou polí zadat psjh.

 


 

…tak a jsme tam zase. Opět máme zakázanou činnost. Jsem strašně rád, že jsme stihli alespoň jednu schůzku. Musíme se těšit na příští rok. Snad to bude lepší.

Přeji vám všem krásné svátky. Svátky bez stresu a starostí. A přeji lepší rok. Věřím, že nám všichni zachováte přízeň.

 


 

Jupííííííííííí už zase můžeme.

Tak honem, než se to změní. Schůzka oddílu bude v pátek 11.12. a v pátek 18.12.. Víc toho nestihneme ani kdyby to šlo.

Modeláři se sejdou v sobotu 12.12. od 8.30 do 12.00.

 


 

Nudíte se doma? Vezměte sourozence nebo rodiče a pojďte s námi hledat poklady

 

Zdá se to nemožné, ale v Jindřichově Hradci je k nalezení poklad. K místu nevede úplně přímá a jednoduchá cesta. Bude potřeba zapojit mozkové závity k rozluštění nápověd a taky trochu toho pohybu. Nicméně poklad jistě stojí za trochu snahy. Každý den v podvečer vám sem na naše stránky přidáme jednu indicii, která vás povede až k pokladu. Až ho najdete, tak se s ním nezapomeňte vyfotit a fotku nám poslat na uvedený email.

 

První indicie pondělí:  v létě tady stříká voda, v zimě tady svítí anděl – tohle vás k cíli nedovedlo, ale začátek každý jistě našel

Druhá indicie úterý:  spoustu jmen a v každém je velký smutek

Třetí indicie středa:  stavbu postavil pro své rodiče a dvě malé sestry, které sem nechal dopravit z Vídně. Sám zde také odpočívá

Čtvrtá indicie čtvrtek: „lavička“ bez konce a začátku na které studí zadek

Přidám ještě pátou, ale to už je fakt poslední pátek: uprostřed kamene na nohách

Poklad byl nalezen. Gratulujeme nálezcům – Markétka a Michal 

 

A máme tu poklad číslo dvě: start je ze stejného místa, tedy v létě tady stříká voda, v zimě tady svítí anděl

 

První indicie pondělí: V tomhle domě přenocoval Karel Havlíček Borovský, v tom sousedním se narodil Adam Michna z Otradovic

Druhá indicie úterý: Poslední objekt, který mužům v uniformě v Jindřichově Hradci zbyl

Třetí indicie středa: Láhev uprostřed kola?

Čtvrtá indicie čtvrtek: Pod „čmelákem“ za oranžovou trubkou

Poklad byl nalezen. Gratulujeme nálezcům – Markétka a Michal 

 

 


 

 

Tak původní optimismus nás trošku opustil. Po nočním jednání úřadů, bylo rozhodnuto, že se zákaz činnosti vztahuje i na nás. Tedy ruším schůzky oddílu i modelářů. Až bude možné v naší činnosti pokračovat, tak se Vám ozveme. Informace budeme posílat SMS a budou i zde. Omlouváme se za komplikace.

 

 


 

V téhle zvláštní době se podmínky mění každým dnem. V současné situaci jsme při schůzkách omezeni na 10 osob. Proto rozdělíme naši partu na ty menší a ty větší. Tedy menší mají schůzku tento týden 2.10. a velcí v pátek 9.10. a tak dál a tak dál. Konec zatím nevidět. Nicméně sledujte stránky, kde budeme dávat aktuální informace.

Vedoucí a instruktoři získají informace „jak dál“ na telekonferenci příští týden. Odkaz zašlu emailem.

 


 

Covid straší, bubák jeden. Nezalekneme se. Přesto považujeme za moudré přidat se ke školám a čtyřmi dny volna podpořit nešíření viru. Z tohoto důvodu nebude v pátek 25.9. schůzka. Ani ta modelářská. Věříme, že je to problém jen tohoto pátku a zbytek roku bude v pohodě.

 


 

… a prázdniny jsou fuč. Těžko říct, jestli byly krátké či dlouhé, ale půl roku stačí snad každému. Nový školní rok začíná a s ním i naše schůzky. První oddílová schůzka bude v pátek 18.září od 16 hodin v naší klubovně v Jablonského sadech. 

Modeláři klubu RCMAX mají letos změnu. Začínají také 18. září, tedy v pátek od 17:30. Obojí je proti loňsku trošku změna. Vyšli jsme vstříc těm, co tráví týden na internátě. Cena na školní rok je 2500 Kč a máme jedno volné místo, takže kdo dřív…….

 

 

 


 

Letní tábor Stálkovix 2020

Jupííí, dobře to dopadlo. Tedy jedno pochroumané koleno, tři klíšťata, nějaký ten puchýř z holínek… prostě obyčejné tábornické záležitosti. Bez Covida. Jupí. Nedostal nás. Tábor se povedl, i když počasí nás trošku prověřilo, což uvidíte i na fotkách. Nezapomeňte do obou polí zadat psjh. Fotky naleznete v naší galerii.

A připomínám, že stejná parta pokračuje v pravidelných pátečních schůzkách už od září. Každý pátek v 16.00.

A pro ty nedočkavé – téma na příští rok máme. Ale na prozrazení je ještě brzy. Zatím pracujeme na prodloužení tábora 2021 na deset dní.

Tak v září v klubovně.

 

 


 

Letní tábor Stálkovix 2020

Stále čekáme na nějaké jasné rozhodnutí vlády a stále marně. Tedy v režimu „pomoz si sám“, jsme se rozhodli, že začneme tábor připravovat. Zřejmě bude nějakým způsobem omezen (zpřísnění hygienických podmínek, zákaz návštěv, …), ale věříme, že bude. Během měsíce května Vám zašleme podklady k táboru (faktura a nějaké dokumenty k doplnění). Asi to vzhledem k vývoji situace nebude vše, ale případné další dokumenty zašleme až budou aktualizované. Nicméně platí, že pokud tábor nebude možné uspořádat, tak vracíme peníze v plné částce.

 


 

Život se vrací k normálu

Oznamujeme obnovení schůzek Pionýrské skupiny. 

První schůzka bude 15.5.2020 v tradičním čase 16-17.30

První schůzka modelářů bude 18.5.2020 v tradičním čase 17 – 19.00

 

 


 

Pionýři z Jindřichova Hradce jsou partnerem 3D JH proti Covid

  

Připojili jsme k výzvě skupiny 3D JH proti Covid a naše 3D tiskárna běží nonstop. Tiskneme části štítů pro zdravotníky. Každý den jich vyrobíme 7 -10. Zdá se to jako malé číslo, ale tím, že spojili své síly „tiskaři“ z okolí, se dostáváme k číslu 150 kusů každý den. 4.4. předala Kateřina Cihelka, která je organizátorkou této akce, již 1300 štítů. Štíty využívají zdravotníci v Jindřichohradecké nemocnici, na záchranné službě, zubaři a mnoho dalších. Štíty lze snadno dezinfikovat a používat opakovaně.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Letní tábor 2020

 

Množí se dotazy ohledně letního tábora. Bude? Nebude? V této chvíli je složité až nemožné odpovědět na tuto otázku. Ale my doufáme, a příprava běží dál. Vzhledem k našemu termínu,kdy začínáme až v srpnu, tak doufáme, že tábor proběhne. Zřejmě můžeme očekávat nějaká omezení. Takže nezbývá než čekat.

 

 


 

Buď ideální

Pionýr pro vás připravil hru pod názvem Buď ideální. Informace ke hře, pravidla i to jak se přihlásit naleznete na webu www.budidealni.pionyr.cz a nebo klikněte sem. Katka pro vás založila skupinu pod názvem Pionýrská skupina Jindřichův Hradec

Tak směle do toho. Jsem zvědav, kdo první splní všech 210 úkolů.

 


 

Šijeme roušky, šijeme roušky….

 

Začali jsme vzorem „nosáč“, ale došly gumičky. Pokračovali jsme vzorem „šeherezáda“, ale došly kalouny. Poslední možností je vzor „bryndák“. Nevzdáme to!

 

Každý v této době pomáhá, jak může. Také jsme se připojili. Na obrázku je hromada padesáti roušek, které putují do nemocnice v Mělníku. Vzhledem k počtu zaměstnanců a pacientů je to „kapka v louži“, ale snad trošku pomůže.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Vzhledem k nařízení vlády, přerušujeme činnost Pionýrské skupiny a modelářského klubu RCMAX do odvolání. 

 


Stálkovix 2020 – Galové na cestách

Letní tábor na Spálené hájence 2020

Tradičně na začátku února dětem představujeme téma letního tábora. Nejinak je tomu i letos. Tedy 1.-8.8.2020 se areál našeho tábořiště promění v Galskou vesnici. Můžeme slíbit „boje“ proti Římanům, noční hry, soutěže, trochu netradiční olympiádu a spoustu dalších zážitků. Vše samozřejmě neprozradím.

Tábor připravuje letitá parta pořádající již desátý ročník. Tedy doplněná o ty, co nám už „zestárli“ do funkce instruktora oddílu. Hlásíme nezměněné osazenstvo kuchyně, takže je možné se těšit i na skvělou stravu.

A máme ještě jednu tradiční zprávu. Jako obvykle nám zatím chybí zdravotník. Takže pokud by si nějaká maminka, sestra, tetička či jiná známá vlastnící osvědčení zdravotníka zotavovacích akcí chtěla s námi užívat týden v lesích České Kanady, tak budeme moc rádi. Ale klidně vezmeme i muže. S tím máme také zkušenost.

Od 14 února se bude možné v sekci Tábor 2020 přihlásit. Členové oddílu tuto možnost mají už v této chvíli.

 

 


 

Ledová Praha 2020

 

Ačkoliv to letos pro nás byl už devátý ročník, tak jsme v programu k Ledové Praze našli pár míst, kde jsme ještě nebyli. Pokusím se to zrekapitulovat v pár bodech.

Navštívili jsme Muzeum hrdinů Heydrichiády – vidět na vlastní oči prostory, kde „k tomu došlo“, je asi víc než tisíc slov či fotografií. Na všechny dolehla tíseň z místa. Respekt. Pokora. Poděkování.

Prohlédli jsme si i opravené prostory Národního muzea. Budova je nádherně opravená a prostory jsou honosné a úchvatné. Bohužel stále ještě nejsou dokončené expozice.

Shlédli jsme exponáty Muzea ocelových figurín. Jedním slovem nádhera. Na vše se dá sahat. Vlézt si na to. Bohužel v zápalu prohlížení to odneslo pár kalhot malým šrámem. Ale určitě to stálo za to.

Nahlédli jsme do prostor Pražského Hradu a dozvěděli se něco o jeho historii.

Letos jsme byli ubytováni v Malostranské základní škole (díky Věrko) a vyzkoušeli si i jejich střešní terasu. Noční pohled na Prahu rozhodně stál za výšlap do šestého patra.

Tradičně jsme navštívili koncert Děti dětem, který pořádá Pionýr a Nadace dětem třetího tisíciletí. Hostem byla paní profesorka Válková.

Přestože pár z nás během akce přešlo do stavu nemocných, tak to považuji za zdařilý výlet do hlavního města.

Pár fotografií najdete na  https://psjh.rajce.idnes.cz/Ledova_Praha_2020/

Nezapomeňte zadat do obou polí: psjh

 


 

První schůzka oddílu

 

bude v pátek 20.9.2019 v 16.00 v klubovně Pionýrů, Husova 1151. (pro ti co ví, tak tam jako vždy a pro ostatní v Jablonského sadech v parku nad Gymnáziem).

 


 

První schůzka modelářského klubu RCMAX

bude v pondělí 23.9.2019 v 17.00 v klubovně Pionýrů, Husova 1151. (pro ti co ví, tak tam jako vždy a pro ostatní v Jablonského sadech v parku nad Gymnáziem).

Cena kroužku bude 2300 Kč na školní rok.

Jsou volná dvě místa. V případě zájmu prosím o nahlášení předem.

 


 

Letní tábor 2019

Jsme v pořádku doma. Tři slova, jejichž význam plně pochopí ten, kdo někdy pořádal tábor. Velký oddech, starosti nás opustily a z tábora odjížděly, tedy pevně doufáme, jenom spokojené děti. Někdo by rád zůstal ještě pár dní, pro někoho to bylo tak akorát, než si začne stýskat. Počasí nám moc nepřálo, ale parta byla skvělá. TADY najdete cestu k fotografiím. (psjh/psjh)Všem účastníkům přeji krásný zbytek prázdnin a úspěšný start do nového školního roku a pokud se vám týden s touhle partou líbil, tak připomínám, že se scházíme po celý rok v naší klubovně v Jindřichově Hradci. Pravidelné schůzky jsou každý pátek od 16.00 do 17.30 a mimo ně pořádáme i jiné akce. Projděte si náš web a třeba vás to nadchne. Kdo má zájem, tak stačí přijít. Termín první schůzky školního roku 2019/20 zveřejníme na konci srpna.

 

 


 

Sjezd řeky Vltavy

Jak už jsme Vás informovali, tak připravujeme dvoudenní sjezd řeky. Volba padla na řeku Vltavu. TADY najdete leták s informacemi. Ale ve zkratce: odjezd z J.H. v pátek ráno od klubovny. V pátek sjezd od Vyššího brodu do kempu U Fíka. Zde přespíme v chatičkách. Druhý den odjezd v cca 10.00 a

 

konec v kempu Český Krumlov. Návrat do J.H cca 18.00. Na pátek máme v plánu cca 23 km a na sobotu cca 17 km. Není třeba se strachovat, děti to v pohodě ujedou. V letáku máte maximální možnou cenu – vyčíslení nákladů na oba dny. Pevně věříme, že se nám díky Armádě ČR povede ušetřit za zapůjčení lodí. Nicméně plán „B“ je půjčovna.

Máme domluvené zapůjčení raftů, takže bezpečnost je zaručena. Pro každého účastníka zapůjčíme vestu.

Obě cesty děti absolvují osobními auty. Tedy ti co ještě potřebují podsedák, tak na něj nezapomeňte.

Může se stát, že počasí, tedy spíš jeho předpověď bude více než nepříznivá. V tom případě by došlo ke zrušení akce. Nicméně to bychom Vás informovali.

Přihlášení je nutné do 10.5.2019 standardní cestou – email a nebo SMS. Pozdější přihlášení nebude možné.

 

 

 


 

Přespávačka

Sraz v pátek 26.4.2019 v 18.00. Tedy nebude běžná schůzka. S sebou „něco“ k večeři. Snídani pro vás připravíme. V sobotu ráno odchod mezi 8-9.00.

Nezapomeňte si spacák, věci na spaní, plyšáka – kdo potřebuje, atd.

 

 


 

Vídrholec 2019


Viděli jsme, zúčastnili se, dojeli …. Takhle krátké to samozřejmě nebylo. Orientační závod RC aut se konal v Klánovicích, takže pro nás den začal hodně brzy přesunem na místo startu. Přidělená startovní čísla 17 a 18 se pro nás stala osudná – jak se ukázalo později. Na startu se sešlo 24 posádek. Pro nás závod začal v 10 hodin. Asi není potřeba podrobně popisovat celý závod. Pokusím se to popsat ve zkratce:

 

 

  • Délka závodu 7 km
  • My jsme  ušli 13 km
  • Nejrychlejší trať absolvovali za 2 hodiny 45 minut
  • My jsme přijeli po 7 hodinách a 48 minutách

Z výčtu je jasné, že jsme na medailové umístění pomýšlet namohli. Vlastně stačilo, že jsme neskončili poslední. Naštěstí dvě posádky dostaly penalizaci za nesplnění podmínek, a tak se přesunuly až za nás. Někteří byli diskvalifikováni. No zkrátka skončili jsme tak, jak jsme startovali 17 a 18. 

Stručně jsme si to zhodnotili. Chyba byla v mapě. Tedy přesněji v jejím špatném čtení. A taky trošku v podcenění přípravy. Vyndavat nápravu v pískovišti není úplně to nejlepší. A mnohé další opravy.

Ale nevzdáváme to. Příští rok jedeme zase.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Sjezd řeky Vltavy

Jak už jsme vás informovali, tak na 7-9.6. plánujeme sjezd řeky. Dáváme termín vědět hodně dopředu, tak s ním prosím počítejte. Uvidíme, co na to počasí. řeka bude pravděpodobně Vltava, nebo Lužnice. Spaní ve stanech. Stravu si vaříme.

 

 


 

Letní tábor 2019  –  Omlouváme se, ale máme plno. Přesto, pokud o tábor s námi stojíte, tak nás kontaktujte, třeba se někdo odhlásil.

 Fakturu, dokumenty k vyplnění, informace k odjezdu a další Vám zašleme v průběhu měsíce května. 

Cena poukazu je 2100 Kč pro nečleny a 1900 Kč pro členy sdružení Pionýr.

Fotografie z let předchozích najdete TADY. Nezapomeňte do obou polí zadat    psjh

 


 

Ledová Praha 2019

Stejně jako v letech předchozích jsme se i letos zúčastnili akce Ledová Praha. Celý víkend patřilo hlavní město dětem a u toho jsme nemohli chybět. Ledových karet bylo prodáno skoro 15 tisíc, ale Pionýři z Jindřichova Hradce přesto nezapadli. Vybral si nás štáb České televize a natočil s námi pár záběrů a rozhovorů do Zpráviček na ČT D. Určitě se nezapomeňte podívat. Nervozita je na dětech při rozhovoru znát, ale zvládli to jako ostřílení komentátoři . Letošní Ledová Praha byla opravdu ledová, tedy spíše neděle. Během dvou hodin napadlo 6 centimetrů sněhu. V Praze nevídané. Překvapila i některé z nás, co jeli jen v letních botičkách – přeci v Praze nikdy nesněží.

Zvládli jsme Muzeum Pražských pověstí a strašidel, Mořský svět, koncert Děti – dětem, Národní filmové muzeum, Karlův most … a mnohé další.

Díky vstřícnosti základní školy na Praze 1 jsme měli skvělé zázemí přímo v centru města. 

 

 

 

 

 


 

Rok 2018 je za námi. Pro někoho úspěšný, pro jiného méně. Každý z nás rekapituluje co ho potkalo, čím si prošel, co zažil. Byl to rok velkých oslav 100 let Českého státu.

Věřme, že rok příští, rok 2019 bude ve všem lepší a pro nás i úspěšnější. Věřme, že se nás bude držet štěstí i zdraví, láska, trocha peněz …. však vy víte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

„Pečený sněhulák“

Vypůjčili jsme si známý název pro naši akci. A vlastně jsme nebyli tak daleko od pravdy. Vzhledem k počasí ani jiný než pečený sněhulák udělat nešel. Dva dny na naší táborové základně při pečení vánočního cukroví. Taková zkouška na to domácí pečení. Dopadlo to výborně. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Model Hobby 2018

Letošní výstava Model Hobby   vpražském areálu PVA se nesla ve znamení 100 let výročí založení republiky. Modeláři z klubu RCMAX na připravené dráze předvedli své umění v jízdě rc auty a prezentovali se před početným publikem. Náš tým byl zastoupen 8 rc auty. 

 

 

 

 


 

Letní tábor 2018

Letošní letní tábor byla spíše škola. Letní táborová škola. Škola čar a kouzel. Ale na  zasednutí do lavic nebyl čas. Koupání, noční hry, sporty, soutěže – tohle vše zabere spoustu času. 

Tábor už je minulostí. Doufáme, že jste si pobyt užili stejně jako my a příští rok vás uvidíme znovu. Téma tábora 2019 představíme v lednu. Fotografie naleznete v naší fotogalerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Sjezd řeky Vltavy

V oddíle máme samé „skvělé“ studenty, proto jsme si mohli dovolit 12.6.2018 nejít do školy, ale vyrazit na sjezd řeky Vltavy. Start našeho putování začal v kempu U Fíka. Rozdělení a nalodění posádek, ale hlavně sbalení věcí do sudů. Čekalo nás 17 kilometrů řeky. Počasí bylo skvělé a řeka skoro naše. Ty dvě posádky, které jsme potkali, nás nerušily. Užili jsme si to náramně. Určitě lepší než školní docházka.

 

 

 

 

 


 

Na dračí lodi po rybníku Vajgar

V pátek 8.6.2018 jsme místo schůzky vyrazili na městskou plovárnu. Díky vstřícnosti spolku Vajgarská saň jsem si mohli vyzkoušet jízdu na dračí lodi. Zkusili jsme si trénink i ostrou jízdu a kromě skvělého zážitku, kterým projížďka po rybníku Vajgar jistě je, musíme konstatovat, že je veslování na dračí lodi je opravdu velká dřina.

 

 

 

 

 


 

Prezentace modelářského oddílu RCMAX

8.5.2018 se modeláři zúčastnili akce u příležitosti Dne vítězství v obci Mnich. Představili jsme naši činnost a na připravené dráze modeláři předváděli své umění řízení rc auta v terénu. 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bambiriáda 2018

Modelářský oddíl prezentoval svoji činnost na Bambiriádě v Českých Budějovicích. Kromě ukázky jízdy rc aut na připravené dráze bylo pro  veřejnost připraveno rc auto k zapůjčení. Zájem byl velký, stejně tak i smutek účastníků, že modelářský klub rc aut je jen v Jindřichově Hradci.

 

 

 

 

 

 


 

Exkurze ve firmě Teufelberger

V pátek 27.4. 2018 jsme místo schůzky vyrazili vlakem do Veselí nad Lužnicí. Díky vstřícnosti vedení firmy a jednoho hodného tatínka jsme měli možnost prohlédnout si výrobní a skladové prostory firmy, jejíž hlavní činností je výroba lan, provazů, popruhů a mnoho dalšího. Dle sdělení průvodce patří lana firmy Teufelbergr mezi „mercedes“ v lanech. Až při svých výletech k moři spatříte na lodích nápis ROBLINE, tak lana pod tímto názvem byla vyrobena ve Veselí nad Lužnicí.