V budějovickém Divadle U Kapličky se zpívalo naživo

V sobotu 19. března proběhlo v českobudějovickém Divadle U Kapličky republikové finále XXVI. ročníku Melodie, která je součástí postupové kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek.

Obrazek

„Máme radost, že soutěž mohla letos proběhnout už zase naživo. A myslím si, že i pro porotce je to příjemný návrat k normálu, protože nemají děti jen zprostředkovaně z videí, ale mají možnost s nimi komunikovat napřímo,“ říká Peter Padúch, dramaturg soutěže, který se velkou měrou podílí i na přípravě republikového finále.

A i když počet finalistů ovlivnily probíhající jarní prázdniny, školní akce a na poslední chvíli i nemoc, přesto si porota ve složení kapelník skupiny Spolektiv a zakladatel „Večerů S“ Jaroslav Hnízdil, několikanásobná účastnice RF Melodie Karolína Levá a Anna Mindlová, která se letos ujala předsedování porotě, vyslechla 45 písniček a skladeb ve 21 soutěžních vystoupeních.

Soutěžící měli příležitost s porotci probrat své výkony a zjistit, na co se mají v budoucnu zaměřit, kde přidat nebo naopak ubrat. „Každý soutěžící musí mít velkou odvahu, aby vstoupil na pódium a předvedl, co umí. Mnohdy při vystoupení ubližuje tréma nebo nezvyklé prostředí, ale to k soutěži patří. Vždy mě potěší, když soutěžící jenom nestojí a neodzpívají si to, ale přidají pohyb a umí navázat oční kontakt s diváky. To potom dostane vystoupení jiný rozměr,“ říká předsedkyně poroty Anička Mindlová.

Velkým překvapením byl Radek Temiak, který zazpíval dvě písně ze své tvorby. Radek se od účasti v předchozím ročníku velmi posunul a jeho vystupování na jevišti bylo zcela přirozené. Možná proto mu ještě v sobotu člen poroty, Jaroslav Hnízdil, nabídl vystoupení na svých „Večerech S“.

Na stránkách melodie.pionyr.cz se můžete podívat na výsledkovou listinu a prohlédnout si pár fotografií ze sobotního dne.

Republikové finále Melodie pořádala Jihočeská krajská organizace Pionýra. Všem, kteří přispěli k pohodovému průběhu republikového finále, moc děkujeme a už teď se těšíme na příští ročník.

24. 3. 2022, Anna Nováková