Pionýři z Horní Břízy na mistrovství světa!!!

Ne všichni mohou říci, že se dostali mezi světovou špičku v nějakém sportu. Právě to se podařilo několika sportovcům z Pionýrské skupiny Horní Bříza, kteří byli po výrazném úspěchu na Českém poháru v RINGU nominováni předsedou Českého klubu RINGA, panem Ivanem Capem, aby reprezentovali Českou republiku na 7. mistrovství světa ve hře RINGO, které se letos konalo 16. – 18. 8. v polských Niepołomicích.

Obrazek

Mistrovství světa začalo v sobotu dopoledne slavnostním nástupem reprezentantů všech zúčastněných zemí a poslechem hymny pořádající země. Naši republiku a Horní Břízu reprezentovalo dohromady osm sportovců (Jakub Šulda, Patrik Sieber, Klára Kepková, Jiří Begala, Karolína Tremlová, Karolína Motyčková, Tereza Šuldová, Matyáš Janda) v turnaji jednotlivců i dvojic (je třeba připomenout, že Český pohár v RINGU hrají smíšená tříčlenná družstva).

I když v Horní Bříze funguje oddíl RINGA celoročně, nepodcenili jsme přípravu na náš životní okamžik a týden před odjezdem na mistrovství světa jsme měli každodenní intenzivní dvoufázové tréninky. A ty se opravdu vyplatily! Protože jsme se na turnaj dobře připravili, myslím si, že jsme neudělali ostudu. V turnaji jednotlivců jsme obsadili v různých kategoriích dvě čtvrtá místa (Klára Kepková a Matyáš Janda), jedno páté (Tereza Šuldová) a jedno šesté místo (Karolína Tremlová). Ve dvojicích byly nejvíce sehrané juniorky Klára Kepková a Karolína Tremlová. Ty se umístili na úžasném 4. místě.

Atmosféra mistrovství světa byla úžasná. Jednotlivé zápasy se hrály na 17 hřištích na fotbalovém stadionu v Niepolomicích u Krakova.

„Při podání všichni ztichli a nervózně koukali, protože se od něj odvíjí celá hra. Chytit dobře podaný kroužek, je jako chytit penaltu ve fotbale“, říká Kabe.

Jeli jsme poprvé na mistrovství s tím, že zjistíme, jak se to ve světě hraje a že ostatním nedáme výhru zadarmo a pěkně jim postup z tabulky zkomplikujeme. Za mě byl úkol splněn na výbornou a příští rok věřím, že „to cinkne“ a budeme stát na stupních vítězů.

Jakub Šulda

8. 10. 2019, Jakub Kořínek