Pionýři uklízí Česko

V sobotu 6. dubna se jihomoravské oddíly zapojí do celorepublikové akce Ukliďme Česko, v rámci které děti společně s vedoucími uklidí místa v přírodě, které mají rádi. Cílem není jen uklidit odpad v přírodě, ale i naučit děti i dospělé, co do přírody patří a co ne. Takováto akce rozvíjí hned několik Ideálů Pionýra jsou to Příroda, Pomoc, pro některé i Překonání a jako každá společná akce i rozvoj Přátelství.

Obrazek

Podobná akce probíhá již mnoho let. Dříve oddíly společně uklízely jedno vybrané území v okolí Brna. Po vzniku iniciativy Ukliďme Česko se snažíme obě akce propojit, proto si v letošním roce oddíly vybírají místo úklidu samy. Cílovými oblastmi jsou okolí kluboven nebo místa, kam chodí oddíly na výlety.

3. 4. 2019, Pavla Pokorná