Velikonoční výzvy - speciál

Přišlo jaro a s ním jsou tu svátky jara - Velikonoce. Proto pro tebe máme připravenou netradiční sadu šesti výzev, která se inspirovala Velikonocemi. Vyber si, do kterých velikonočně laděných výzev se pustíš a začni je plnit. Tentokrát na plnění výzev máš 14 dní. Všechno musíš stihnout do neděle 11. dubna. Nezapomeň dát vědět o splněných výzvách svému oddílákovi a pak už se můžeš začít těšit, zda tě náš pionýrský pes vylosuje. Záznam z losování najdeš na youtube kanálu Pionýra.

Výzva: Udělej dobrý skutek

Znáš ten pocit, když máš radost z toho, že jsi něco pěkného udělal nebo udělala pro druhé? Zkus mít ten pocit delší dobu. Alespoň 4 dny po sobě udělej někomu z blízkých radost, nebo udělej dobrý skutek. Počítají se i dobré skutky pro přírodu.

Výzva: Kresli chůzí

Vyraz na malý výlet nebo procházku a zakresluj do mapy, kudy jdeš. Jdi systematicky tak, abys na mapě vytvořil/a obrázek. K “malování” můžeš použít i moderní technologie. Pionýrský pes už se těší na tvůj obraz nakreslený chůzí. :-)

Výzva: Spoj se s kamarády

Víš co dělají tví kamarádi a kamarádky? Máš od nich zprávy? I když osobní setkávání se s přáteli teď chybí nám všem, přesto máme možnosti, jak s nimi být ve spojení alespoň na dálku. Napiš jim dopis a zjisti, co je u nich nového a jestli neumíš psát, tak jim zavolej. Určitě budou mít radost.

Výzva: Pečením udělej radost

Upeč něco velikonočního (např. beránka, mazanec, jidáše) a obdaruj svým výtvorem nemocnici, hasiče, vojáky, domov seniorů apod. A klidně toho upeč víc, ať se můžeš podělit i s rodinou. :-)

Výzva: Vydrž bez technik

Také to máte doma tak, že jste celé dny každý u svého počítače nebo telefonu v jiném koutě bytu nebo domu a vidíte se pouze, když je na stole jídlo? Jste sice doma, ale vlastně každý sám. Velikonoce jsou časem, kdy je rodina spolu. Zkuste si doma spolu více povídat, hrát hry a trávit volný čas společně. Stačí málo. Vydrž alespoň dva celé dny bez internetu, počítače, a telefonu (kromě hovorů). Uvidíš, kolik budeš mít najednou volného času pro ostatní.

Výzva: Zapoj se do velikonočních příprav

Co by byly Velikonoce bez zdobení vajíček a pletení pomlázky? Pusť se do velikonočních příprav - ozdob vajíčka, upleť pomlázku, zvládneš obojí? A pokud máš čas (protože plníš výzvu Vydrž bez technik), můžeš to doma i pěkně velikonočně vyzdobit.

Více o Výzvách: www.pionyr.cz/eodborky

29. 3. 2021, Anna Nováková