Horolezecká víkendovka

V pátek jsme měli sraz na vlakové stanici Velká Bystřice, kde nás čekal jeden z tatínků, který nám ochotně odvezl věci na chatu. Vzhledem k mírnému zpoždění vlaku bylo potřeba zabavit i malé děti, o které se nám jako vždy postarali naši milí a vtipní vedoucí.

Obrazek

Po příjezdu jsme šli hledat kešku. Jako vždy nás to všechny moc bavilo a zažili jsme u toho spoustu legrace. Večer na chatě byl volný program. Někdo šel hned spát, jiní hráli hry a Kamil s Terezkou hráli krásně na kytaru a ukulele. Myslím si, že se to všem líbilo. Další den bylo potřeba ráno brzo vstávat. Čekala nás horolezecká stěna, kde jsme se naučili jak správně lozit. Když jsme pochopili základy horolezectví, rozdělili jsme se do třech týmů a soutěžili jsme. Vítězem byl Kuba. Pak nás čekal dobrý oběd na Pile. Potom jsme jeli na Svatý Kopeček, kde jsme vyzkoušeli lanový park Veverák. Opět nás rozdělili do skupin podle výšky a po krátké zkoušce nás pustili do akce. Když si zkoušeli své dovednosti vedoucí, vzala nás Renata na hřiště.

Po návratu na chatu jsme hráli deskové hry. Ke spánku nám hrála na kytaru tentokrát Jitka, která všechny děti uspala. Ráno jsme nemuseli brzo vstávat. Přesunuli jsme se na horolezeckou stěnu Boulder u Pajka. Tentokrát jsme nebyli přivázaní a padali jsme přímo na žíněnky. Po výborném obědu jsme měli v plánu navštívit hřiště na Šantovce, ale počasí nám to nedovolilo, a tak jsme se odebrali k domovu. Ve Velké Bystřici v parku probíhala akce jablíčkování, tak jsme si nečekaně zasoutěžili. Domů jsme se vrátili unavení, ale šťastní a se spoustou zážitků. Jako vždy to byla výborná akce.

22. 10. 2018, Míša Režňáková PS Plejády Šternberk, oddíl Poletušky